ASUS TUF Gaming F15 vs. MSI GP65 Leopard vs. Lenovo Legion 5

Hocam singleplayer ağırlıkta oynayacağım diyor konu sahibi. Sen diyorsun ki 11800h daha iyi. Hiç oyun oynadın mı bilmiyorum ama Ultra ayarda RPG oyunları maksimum verimle oynamak için bütçenle en güçlü ekran kartını ve yanına darboğaz yapmayacak bir işlemciyi tercih edersin. Şaka gibi 3050 Ti alıp da yanına 3080'i besleyecek uçak gibi işlemi koymazsın. Üst düzey Acer modelleri bile 3080 yanına 10750H koymuş. Ama sen 3050 Ti ile 11800h al diyorsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir otur izle, öğren lütfen. İnsanları yanıltıp mağdur etme.

Maksimum bütçe kaç hocam? 14K'ya çıkarsanız 3060'lı Acer Predator olabilir. Casper ve bu bütçede Monster'dan bence de uzak durun. Ama bu yeni Omen'lerden memnun olan çok arkadaş gördüm forumda.
maalesef maksimum bütçe bu kadar hocam. 1660ti için fazla bir para ama 3060 için az gibi :')

Maalesef maksimum bütçe bu kadar hocam. 1660 Ti için fazla bir para ama 3060 için az gibi:')

"Masaüstü toplayın"cılar gelmeden yeni Omen'leri forumdan biraz araştırın bence. Birkaç ayar yapıldıktan sonra sıcaklık değerleri gayet kabul edilebilir seviyelere geliyormuş. Singleplayer ağırlıklı oynayacaksanız 1-2 sene içinde 1660 Ti ve 3050 Ti ile ayarları iyice düşürmeniz gerekecek. 8 GB modeli alıp da 16'ya yükseltme olayına ben de sıcak bakmıyorum. Ama 16 GB RAM 5800H işlemcili modeli seve seve kullanıyorlar. Bu başlık karar vermenizde yardımcı olacaktır.

"Masaüstü toplayın"cılar gelmeden yeni Omen'leri forumdan biraz araştırın bence. Birkaç ayar yapıldıktan sonra sıcaklık değerleri gayet kabul edilebilir seviyelere geliyormuş. Singleplayer ağırlıklı oynayacaksanız 1-2 sene içinde 1660 Ti ve 3050 Ti ile ayarları iyice düşürmeniz gerekecek. 8 GB modeli alıp da 16'ya yükseltme olayına ben de sıcak bakmıyorum. Ama 16 GB RAM 5800H işlemcili modeli seve seve kullanıyorlar. Bu başlık karar vermenizde yardımcı olacaktır.

Çok sağ olun hocam, inceliyorum.
Markaya değil de model önemli. MSI'ın çok dandik modelleri de var mesela. HP Omen kalite olarak orta üst bir cihaz kalitelidir.

Anladım, teşekkür ederim.
@Radeon RX 5500M hocam sizin de bir tavsiyeniz olur mu?

Son düzenleme:
Çok sağ olun hocam, inceliyorum.

Anladım, teşekkür ederim.
@Radeon RX 5500M hocam sizin de bir tavsiyeniz olur mu?

Omen öneririm hocam bende.

@DrOetker arkadaşımızın önerdiği bilgisayarı almayın kesinlikle TUF bilgisayarı alın çünkü işlemcisi daha güçlü Ryzen 5 5600H'tan ikincisi RTX 3050 Ti RTX3060 arasında fark az ve bilgisayarda 8 GB RAM var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Omen öneririm hocam bende.

Çok sağ olun. Peki başta attığım 3 model arasından tercihiniz hangisi olur.

Çok sağ olun. Peki başta attığım 3 model arasından tercihiniz hangisi olur.

GP65 hocam. 3050 Ti 4 GB VRAM'den dolayı zayıf. Legion ise malzeme açısından GP65'ten daha zayıf kalmakta. Legion ise mux switch sayesinde avantajlı. Ben kaliteyi tercih ettiğimden Gp65 derim ancak sizin fikriniz değişebilir.
IMG_20210803_134654.jpg

Screenshot_20210807_133438_com.reddit.frontpage.png

GP65 hocam. 3050 Ti 4 GB VRAM'den dolayı zayıf. Legion ise malzeme açısından GP65'ten daha zayıf kalmakta. Legion ise MUX Switch sayesinde avantajlı. Ben kaliteyi tercih ettiğimden GP65 derim ancak sizin fikriniz değişebilir.
Eki Görüntüle 1135336
Eki Görüntüle 1135338

Teşekkürler. Tamamen bilgisizliğimden bir soru soracağım. MSI 1660 Ti laptop 13K iken Acer 2060 12.5k olması nasıl değerlendirilebilir(ikisi de indirimde) (aynı işlemci aynı RAM). Acer'in bu modelinde memnun olanlar var ama bir kötü yorum okuduğum zaman direk fikrim değişiyor. Teknoloji gerçekten biraz şans işi herhalde.

Geri
Yukarı