ASUS TUF Gaming F17 sıcaklıkları nasıl?

qwertyklavye

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Forza Horizon 5 oynuyorum. Ayarlar resimde görüldüğü gibi. İşlemci 77-84 (ama daha çok 80 ve üzeri) arasında seyrediyor, ekran kartı ise 80-84 (o da daha çok 82 ve üzeri) arasında seyrediyor. Cihaz 10 aylık.

İşlemci 11800H
Ekran kartı RTX3060 95W
RAM 32 GB

Sizce bu sıcaklıklar mevsime göre normal mi? Daha düşük sıcaklıklarda çalışıyordu ancak anladığım kadarıyla termal macun pumpout olmuş durumda. (Sakarya'da yaşıyorum.)

1665475339073.png

Son düzenleyen: Moderatör:
17.3" bir cihaz için ortalamanın üzerinde değerlerin özellikle GPU tarafı. Macun değişikliğini 6 ayda bir yapmaya özen gösterin. Soğutucu kullanmıyorsanız temin edip soğutucu ile kullanın cihazı.

17.3" bir cihaz için ortalamanın üzerinde değerlerin özellikle GPU tarafı. Macun değişikliğini 6 ayda bir yapmaya özen gösterin. Soğutucu kullanmıyorsanız temin edip soğutucu ile kullanın cihazı.
Hocam işlemi kendim yapabilsem yapacağım da garantiden çıkmaması için dokunamıyorum. Servis de buna ücret alıyor, sürdükleri macun da artık ne kadar kalitelidir, niteliği nedir bilemiyorum.

Hocam işlemi kendim yapabilsem yapacağım da garantiden çıkmaması için dokunamıyorum. Servis de buna ücret alıyor, sürdükleri macun da artık ne kadar kalitelidir, niteliği nedir bilemiyorum.

Cihazın ömrünü uzatmak istiyorsanız istenilen ücrete katlanmak zorundasınız maalesef. Kendi macununuzu alıp servise verip onu sürdürebilirsiniz garanti bitene kadar.

Cihazın ömrünü uzatmak istiyorsanız istenilen ücrete katlanmak zorundasınız maalesef. Kendi macununuzu alıp servise verip onu sürdürebilirsiniz garanti bitene kadar.
Macunumu kabul edeceklerini düşünmüyorum, ayrıca kendim alırsam normal bir termal macun almak yerine honeywell ptm7950 isimli termal pad'i almayı düşünüyorum. Onunla da servis personelinin özel olarak ilgilenip ince işçilikle yapacağını düşünmüyorum.

Macunumu kabul edeceklerini düşünmüyorum, ayrıca kendim alırsam normal bir termal macun almak yerine honeywell PTM7950 isimli termal Pad'i almayı düşünüyorum. Onunla da servis personelinin özel olarak ilgilenip ince işçilikle yapacağını düşünmüyorum.

Laptoplarda CPU ve GPU üzerine yapıştıracağınız termal ped, pedin direk üzerinde bulunan bir fan olmadığı için pek işe yaramayacaktır.

Çoğu teknik servis kabul ediyor getirilen macunu görüşüp sorabilirsin.

ASUS servisi zaten kasayı açmaya izin veriyor, zarar vermediğiniz sürece macun değişikliğinden dolayi garantiden sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.

ASUS servisi zaten kasayı açmaya izin veriyor, zarar vermediğiniz sürece macun değişikliğinden dolayi garantiden sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.
Kasayı açmaya izin veriyor ancak işlemci yongasının soğutma bloğunun üzerinde bir garanti bantı var, onu açarsan garanti dışı kalıyor cihaz. Yani işlemci ve ekran kartına dokunamıyorsun.

Geri
Yukarı