ASUS TUF Gaming F17 vs Honeywell PTM7950

Arkadaşın attığı resimdeki gibi etrafına bariyer yapmadan sıvı metal kullanmak çok riskli. En azından sıcaklığa dayanıklı bantla etrafını kaplaman lazım, inşallah anakartı yakmazsın..
Bantım hazır hocam aldım onu da. İnşallah yakmam evet ama bu macun işi sıktı yani beni.....

Arkadaşın attığı resimdeki gibi etrafına bariyer yapmadan sıvı metal kullanmak çok riskli. En azından sıcaklığa dayanıklı bantla etrafını kaplaman lazım, inşallah anakartı yakmazsın. Zaten bu haliyle garanti dışı laptopun, adaptörü kendin değiştirebilirsin yada işlemciyi 35 watta sabitle daha fazla çekmesin 3060ada 100 watt kalır.
Hocam adaptörü orijinal ve daha yüksek watt'lı olarak nasıl temin edebilirim ki? Servis kendi adaptörü dışında bir ürün vermiyor. Servise gönderin vs diyolar. Uzadıkça uzuyor.

Sadece oyunda düşük güçle çalışıyor ekran kartı hocam. Ama stres testinde 90w larda çalışabiliyor, işlemci de yüksek güçte çalışıyor. Anlamadım gitti gerçekten.

@eminmetehan

Son düzenleme:
Sıvı metal icin oje (vernik) ile CPU ve GPU zarının etrafındaki smd devre elemanlarına yalıtım yapmanız gerekiyor. Bakır heatsink'e (ısı dağıtıcısına) nikel kaplamanız gerekiyor.

Bu videodaki gibi elektroliz yöntemiyle yapabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıvı metal icin oje (vernik) ile CPU ve GPU zarının etrafındaki smd devre elemanlarına yalıtım yapmanız gerekiyor. Bakır heatsink'e (ısı dağıtıcısına) nikel kaplamanız gerekiyor.

Bu videodaki gibi elektroliz yöntemiyle yapabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam buna gerek yok ya. Tamam olsa iyi olur da gerekli değil bu bakır için.

Yeni konular

Geri
Yukarı