ASUS TUF Gaming FX505DT düşük FPS sorunu

Xentum

Hectopat
Merhabalar. Benim ASUS TUF Gaming FX505DT modelli laptopumda içinde 1650 ve AMD işlemcisi var yani günümüz teknolojisinde iyi bir laptop sayılır. Ancak LOL veya PES 20 gibi oyunlarda FPS düşüklüğü yaşıyorum. Ne yapmam lazım bu laptopla? Bu FPS almamın imkanı yok driverları da kurdum halbuki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı cihaz var ve LOL TFT'de düşük FPS alıyorum anlamadığım bir şekilde, normal LOL oynarken herhangi bir sorun yok. LOL dışında COD MW'de Nvidia Optimize ayarlar ile 60FPS sabit alabiliyorum. Cihazın en büyük sorunu single channel RAM bulundurması malum AMD işlemcilerde single channel performansı ciddi bir şekilde etkileyebiliyor.

Ki
Bende de aynı cihaz var ve LOL TFT'de düşük FPS alıyorum anlamadığım bir şekilde, normal LOL oynarken herhangi bir sorun yok. LOL dışında COD MW'de Nvidia Optimize ayarlar ile 60FPS sabit alabiliyorum. Cihazın en büyük sorunu single channel RAM bulundurması malum AMD işlemcilerde single channel performansı ciddi bir şekilde etkileyebiliyor.
Ne yapmak lazım sence? FPS sorunu var yani LOL bile akıcı değil PES 19 oynuyorum 45 FPS falan yani.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı