ASUS TUF Gaming FX505DT uygulamalara girince donuyor

Ali Ulas

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar aynı sorun bende de var. Chrome, Zoom ve WhatsApp webe girince ekran tam donuyor mouse dahi hareket etmiyor, fan son hızda çalışıyor mecburen Power tuşuna basılı tutarak kapatıp açıyorum. Acilen çözümü bilen birileri varsa yanıtlasın. Yurtdışındayım diye garantiye de gönderemiyorum geri gelmez diye korkuyorum.

Not: Driver cart curt güncellemelerin hepsi tam Windows son sürüm.

Ne zamandan beri olmaya başladı? Sürücüleri nereden indirdin ve Windows'u nasıl kurdun (Rufus ayarları vs.)?

Windows son sürümse ilk iş Windows Update > Güncelleştirme Geçmişini Görüntüle > Güncelleştirmeleri Kaldır kısmından KB4592438 güncelleştirmesini kaldır.

Bunun dışında BIOS'un güncel değilse güncelle.

HD Tune error scan yap quick scan işaretsiz bir şekilde ve sonuçları paylaş. Health sekmesinin görüntüsünü de paylaş.

HD Sentinel ile diskin sağlık durumunu paylaş.

Arkadaşlar aynı sorun bende de var. Chrome, Zoom ve WhatsApp webe girince ekran tam donuyor mouse dahi hareket etmiyor, fan son hızda çalışıyor mecburen Power tuşuna basılı tutarak kapatıp açıyorum. Acilen çözümü bilen birileri varsa yanıtlasın. Yurtdışındayım diye garantiye de gönderemiyorum geri gelmez diye korkuyorum.

Not: Driver cart curt güncellemelerin hepsi tam Windows son sürüm.
Sorun hala devam ediyor mu ? Çözümünğ biliyorum.

Hocam aynı sorun bende de var amd driverı sürekli uyumsuzluk hatası veriyor tekrar yüklüyorum.
Tarayıcıların donanım hızlandırmalarını kapattım.
Buna rağmen tamamen kesemedim. Bütün stress testlerine ram testlerine soktum kayıt defterini onardım sanıyorum ki bu sorun son bios güncellemesi ile alakalı.
Bir çözümü olan var mı veya cihazı garantiye verip sonuç alabilen oldu mu

Hocam aynı sorun bende de var AMD driverı sürekli uyumsuzluk hatası veriyor tekrar yüklüyorum.
Tarayıcıların donanım hızlandırmalarını kapattım.
Buna rağmen tamamen kesemedim. Bütün stress testlerine RAM testlerine soktum kayıt defterini onardım sanıyorum ki bu sorun son BIOS güncellemesi ile alakalı.
Bir çözümü olan var mı veya cihazı garantiye verip sonuç alabilen oldu mu?

Dostum AMD sürücüsünü kaldır ve ASUS'un sitesinden yükle. AMD Radeon 12 ve 11 sürücüsü donma yapıyor. Ben ASUS sitesinden indirdim donmalar çözüldü.

Geri
Yukarı