ASUS TUF Gaming FX505GT kullanılır mı?

/Darkness/

Decapat
Selam ben masaüstü bilgisayarımı laptopa geçmek için satışa koymuştum. Bugün bir takas teklifi geldi.
Takas edeceğim laptop özellikleri şunlar;
Marka-model = ASUS TUF Gaming FX505GT.
8 GB RAM.
GTX 1650 4 GB.
i5 9300H.
520 GB SSD.

Benim bilgisayarımın özellikleri.
8 GB RAM
i5 9400F
RX580 8 GB.
1TB HDD.
ID-Cooling frostflow X 120 sıvı soğutma.
Sizce bu takasa girmeli miyim? Uzun zamandır satmaya çalışıyorum bilgisayarı laptopa geçmek için. Yazılım durumlarıyla ilgileneceğim. Bu arada Valorant, Apex gibi oyunları sık sık oynarım. Sizce takas etmeli miyim? Bu arada ettiğim gibi 8x2 yapacağım RAM durumunu 8 GB yetmeyeceğini biliyorum. Fotoğraflar aşağıda.

Dosya Ekleri

• resim_2022-06-27_003219261.png
    resim_2022-06-27_003219261.png
    563,4 KB · Görüntüleme: 25
  • resim_2022-06-27_003311501.png
    resim_2022-06-27_003311501.png
    259,5 KB · Görüntüleme: 31
Hocam alınır da, sanki yazık olur. Dediğin oyunları rahat oynarsın. İşini de görürsün ama laptobun konfigürasyonu biraz eski. Kararsız kaldım. Sisteminizin ederi herhalde 5-6k civarı olur. Laptobun ederi de 6-7k olur sanırım. Karar sizin.

Hocam alınır da, sanki yazık olur. Dediğin oyunları rahat oynarsın. İşini de görürsün ama laptopun konfigürasyonu biraz eski. Kararsız kaldım. Sisteminizin ederi herhalde 5-6k civarı olur. Laptopun ederi de 6-7k olur sanırım. Karar sizin.

Usta ben PC'ye 10k yazmıştım. Adam 12K yazmış. Yani takasa giresim var çünkü laptopa geçmek gerçekten istiyorum artık sıkıldım masaüstünde sabit kalmaktan, oynatır sıkıntı çıkmaz diyorsanız ben bu takasa girmek isterimde ısınma gibi sorunları test etmek için FurMark diye bir uygulama biliyorum başka test programı varsa önerdiğiniz söylerseniz memnum olurum.

Çok büyük performans düşüşü veyahut 90 95 derecelik bir ısınma ile karşılaşmak söz konusu olur mu sizce? Zaten ben en yüksek pubg oynarım onda da sorun yaratmaz diye düşünüyorum. FurMark testlerini de yapıp almayı düşünüyorum ben.
Sıcaklık uzun kullanımda ortaya çıkıyor. Bizim eski laptopu 2-3 sene kullandım ve sonunda Assassin's Creed oynarken 99 derece oluyordu.

Usta ben PC'ye 10k yazmıştım. Adam 12K yazmış. Yani takasa giresim var çünkü laptopa geçmek gerçekten istiyorum artık sıkıldım masaüstünde sabit kalmaktan, oynatır sıkıntı çıkmaz diyorsanız ben bu takasa girmek isterimde ısınma gibi sorunları test etmek için FurMark diye bir uygulama biliyorum başka test programı varsa önerdiğiniz söylerseniz memnum olurum.
Anlıyorum sizi, yok zaten geçilir dedim ben ama hani performans kaybı olacağını biliyorsunuz zaten.
Hocam dediğiniz uygulama ile sıcaklık testlerini yapın canlı olarak, kalburüstü bir oyunla test edin bakın YouTube'da olan performans gibi mi, satıcıyla yüz yüze görüşün mümkünse güven alın. Siz temizsiniz belki ama karşıdakinin niyeti belli olmaz.
Bir de almadan cihazın iç bakımını toz temizligini de yaptırın. Tertemiz olsun.
Hayırlı olsun inşallah.

Sıcaklık uzun kullanımda ortaya çıkıyor. Bizim eski laptopu 2-3 sene kullandım ve sonunda Assassin's Creed oynarken 99 derece oluyordu.

Bu laptop 1.5 yıllık 4 ay garantisi mevcut ben zaten almadan FurMark testlerini yapacağımda 85'i geçerse mi almamalıyım bunun bir sıcaklık bandı var mıdır?

Anlıyorum sizi, yok zaten geçilir dedim ben ama hani performans kaybı olacağını biliyorsunuz zaten.
Hocam dediğiniz uygulama ile sıcaklık testlerini yapın canlı olarak, kalburüstü bir oyunla test edin bakın YouTube'da olan performans gibi mi, satıcıyla yüz yüze görüşün mümkünse güven alın. Siz temizsiniz belki ama karşıdakinin niyeti belli olmaz.
Bir de almadan cihazın iç bakımını toz temizligini de yaptırın. Tertemiz olsun.
Hayırlı olsun inşallah.

İlgin için teşekkür ederim dostum. 1-2 oyun yükletip deneyeceğim sistemi ben youtubea baktım fakat tam olarak sistemimle aynı olan bir benchmark bulamadım bildiğiniz varsa buraya linkini eklersiniz sevinirim. Bir de bazı kullanıcılar TUF serisinden uzak durmamız gerektiğini söylüyor. İnşallah bir sıkıntı yaşamam bu konuda elimizdekinden de olmayız. Zaten FurMark testlerini yapıp alacağımda insanın içinde yine de bir gerginlik oluyor:)

Bu laptop 1.5 yıllık 4 ay garantisi mevcut ben zaten almadan FurMark testlerini yapacağımda 85'i geçerse mi almamalıyım bunun bir sıcaklık bandı var mıdır?
Varsa da ben bilmiyorum. Bana termal macun değiştirince düzelir demişlerdi. O dönem sınava hazırlandığım için bir daha pek açmadım bilgisayarı. O yüzden pek umursamamıştım.

Varsa da ben bilmiyorum. Bana termal macun değiştirince düzelir demişlerdi. O dönem sınava hazırlandığım için bir daha pek açmadım bilgisayarı. O yüzden pek umursamamıştım.

90 üstü sıkıntı diye biliyorum hatta ben bu bilgisayar 90 95 dereceleri gördüğü zaman sıvı soğutma almıştım. Hem performans hem de bilgisayarın ömrü azalıyormuş.

Geri
Yukarı