ASUS TUF FX505GT düşük FPS

ardaturk

Hectopat
Daha fazla  
ASUS TUF FX505GT kullanıcısıyım. Son dönemlerde CS:GO gibi oyunlarda normalden az FPS almaya başladım. Witcher 3 yüksek ayarlarda 70FPS vermesi gerekirken 45 civarı alıyorum işin garibi Ultra ayarlarda da aynı FPS'i alıyorum.
Driverları MyAsus üzerinden güncelledim.

İşlemci: i5 9300H RAM: 8 GB Ekran kartı: GTX1650.

İşlemcinin Turboda kullanılmaması için gelişmiş güç ayarlarından maksimum işlemciyi %99 yaptım. Witcher 3'te bu koşullarda 70-73 derece civarı oluyor. Kullanım yüzdesi ise %85-%90 arası.
Ekran kartı da 70 derece civarında %90 üzeri kullanılıyor.

İşlemcinin turbosunu kapatmamım sebebi ise Turbo kullanınca 92 derece görmüş olmam. :(

CS:GO'da Dust II'de FPS 90-110 arası. İşlemci ve ekran kartı 70-75 derece arası.
Değerlere Asusun Armoury Crate uygulaması üzerinden ulaştım.

İşlemcinin Turboda kullanılmaması için gelişmiş güç ayarlarından maksimum işlemciyi %99 yaptım. Witcher 3'te bu koşullarda 70-73 derece civarı oluyor. Kullanım yüzdesi ise %85-%90 arası.
Ekran kartı da 70 derece civarında %90 üzeri kullanılıyor.

İşlemcinin turbosunu kapatmamım sebebi ise Turbo kullanınca 92 derece görmüş olmam. :(

CS:GO'da Dust II'de FPS 90-110 arası. İşlemci ve ekran kartı 70-75 derece arası.
Değerlere Asusun Armoury Crate uygulaması üzerinden ulaştım.
92 derece çoktehlikeli değilmiş.Termal macun yenileyin ve Turbo modu açın.

Laptopu haziran 2020'de aldım termal macun konusunda emin misiniz? Ayrıca nasıl yenileyebilirim bilmiyorum biraz bilgi verebilir misiniz? Destekleriniz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı