ASUS TUF Gaming FX705du performans düşüklüğü

ERENgünver

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,
Okuduğum bölüm dolayısıyla pandemi süreci başında bir laptop almıştım ASUS TUF Gaming FX705du modeli. Okula gelip giderken kullanmayı planladığım laptop korona virüs sebebi ile iki yıl çantadan çıkmadı. Yeni kullanmaya başladığım laptop özellikleri bildiğim kadarıyla iyi olmasına rağmen çok düşük performans alabiliyorum. Fazla bir oyun beklentim yok zaten fakat kullandığım programlarda vs. sorun çıkartıyor. Örnek verecek olursam bilinen oyunlardan LoL, CS:GO, gibi oyunlarda 60 FPS bile almakta zorluk yaşıyorum.
Bilgisayarımın sistem özellikleri şu şekilde:
CPU: Ryzen 7 3750h (tahminimce performans düşüklüğümün sebebi.)
GPU: NVIDIA 1660 Ti.
RAM: 8 GB 2400MHz.
Bu parçaları yükseltme önerdiğiniz bir alternatif var mı? Var ise bunlar nelerdir yoksa bu makineden bir adam olmaz mı?

Öncelikle merhaba,
Okuduğum bölüm dolayısıyla pandemi süreci başında bir laptop almıştım ASUS TUF Gaming FX705du modeli. Okula gelip giderken kullanmayı planladığım laptop korona virüs sebebi ile iki yıl çantadan çıkmadı. Yeni kullanmaya başladığım laptop özellikleri bildiğim kadarıyla iyi olmasına rağmen çok düşük performans alabiliyorum. Fazla bir oyun beklentim yok zaten fakat kullandığım programlarda vs. sorun çıkartıyor. Örnek verecek olursam bilinen oyunlardan LoL, CS:GO, gibi oyunlarda 60 FPS bile almakta zorluk yaşıyorum.
Bilgisayarımın sistem özellikleri şu şekilde:
CPU: Ryzen 7 3750H (tahminimce performans düşüklüğümün sebebi.)
GPU: NVIDIA 1660 Ti.
RAM: 8 GB 2400MHz.
Bu parçaları yükseltme önerdiğiniz bir alternatif var mı? Var ise bunlar nelerdir yoksa bu makineden bir adam olmaz mı?

Performans düşüklüğünün sebebi büyük ihtimalle tek kanal RAM. CPU-Z'den kontrol edin Single yazıyorsa aynı RAM'den bir tane daha ekleyin sorununuz çözülür büyük olasılıkla. Son olarak cihazı hep şarjda kullanmaya çalışın.

Geri
Yukarı