Çözüldü ASUS TUF Gaming GT301 240mm sıvı soğutma destekler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bamesa

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Linkteki sistemi almaya karar verdim fakat kasa ile ilgili aklımda soru işaretleri var. ASUS'un kendi sitesinde GT301'in üst tarafa radyatör desteği olmadığı belirtiliyor. Fakat Recep Baltaş'ın topladığı sistemlerden birinde 120mm'lik taktığını görüyoruz. Benim asıl sorum şu; hazır sistemde 120mm'lik olarak geliyor, ben bu sisteme 240mm sıvı soğutma takabilir miyim? Takanlar olmuş, olmaz diyenler olmuş, sistemdeki anakartın boyutu önemli diyenler olmuş. Bu konuda desteğinize ihtiyacım var. Ayrıca takabilirsem herhangi bir marka takabilir miyim Cooler Master veya Corsair uyar mı boyut olarak?

Sistem: ULTIMA-3070Ti / INTEL Core i7-11700K / ASUS TUF GeForce RTX 3070 Ti GAMING 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
Kasa: TUF Gaming GT301|Kasa|ASUS Türkiye

Kasanın ön tarafında yer var. Buraya takabilirsiniz.

Kasanın ön tarafında yer var. Buraya takabilirsiniz.

Teşekkürler cevabınız için fakat ön tarafa takıldığında bu kasa özelinde hava akışının iyi olmadığına dair yazılar okudum. O sebepten dolayı yukarı takmayı istiyorum.

Yani takan var ancak resmi destek görünmüyor. Ön tarafa da takabilirsiniz illa üst tarafa takma zorunluluğu yok.

Sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Merhaba arkadaşlar,
Linkteki sistemi almaya karar verdim fakat kasa ile ilgili aklımda soru işaretleri var. ASUS'un kendi sitesinde GT301'in üst tarafa radyatör desteği olmadığı belirtiliyor. Fakat Recep Baltaş'ın topladığı sistemlerden birinde 120mm'lik taktığını görüyoruz. Benim asıl sorum şu; hazır sistemde 120mm'lik olarak geliyor, ben bu sisteme 240mm sıvı soğutma takabilir miyim? Takanlar olmuş, olmaz diyenler olmuş, sistemdeki anakartın boyutu önemli diyenler olmuş. Bu konuda desteğinize ihtiyacım var. Ayrıca takabilirsem herhangi bir marka takabilir miyim Cooler Master veya Corsair uyar mı boyut olarak?

Sistem: ULTIMA-3070Ti / INTEL Core i7-11700K / ASUS TUF GeForce RTX 3070 Ti GAMING 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
Kasa: TUF Gaming GT301|Kasa|ASUS Türkiye

Merhaba arkadaşım. Sanırım sana en güzel yanıtı ben vermiş olacağım hem de montaj fotoğraflarıyla :)

Yukarıdaki paylaşımımda yukarıya sıvı soğutmayı nasıl takabildiğimi ve hangi sorunlarla karşılaştığımı belirttim. Dilediğini de sorabilirsin. seve seve yanıtlarım.

2021-12-07 18.21.53.jpg

Merhaba arkadaşım. Sanırım sana en güzel yanıtı ben vermiş olacağım hem de montaj fotoğraflarıyla :)

Yukarıdaki paylaşımımda yukarıya sıvı soğutmayı nasıl takabildiğimi ve hangi sorunlarla karşılaştığımı belirttim. Dilediğini de sorabilirsin. Seve seve yanıtlarım.

Eki Görüntüle 1247548

Detaylı anlatımınız için çok teşekkürler ama bu süreçte başka kasaya yöneldim ve sistem dizdim. 😁

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı