ASUS TUF Gaming GT301 sıvı soğutucu sığmıyor

Must4f4ygt

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Başlıkta belirttiğim gibi kasama sıvı soğutucu sığmıyor. Kasanın üst kısmına yerleştirdiğim zaman RAM'lerle çakışıyor. (Bu kanıya birkaç video ve kendi göz kararımla vardım.) Kasanın ön tarafına dikey bir şekilde yerleştirmek, sıvı soğutucunun tam verimli çalışamamasına ya da ömrünün kısalmasına sebep oluyor diye bazı duyumlar aldım. Kasanın üst tarafına sığacak sıvı soğutucu öneriniz var mı? Ya da onun yerine hava soğutucu ve 2 adet egzoz fan almak mantıklı olur mu? Kasanın hava akışı iyi fakat yeterli soğuk hava sağlanmıyor.

RAM: XPG Lancer Black 8 GB 5200 MHz CL38 DDR5 (X2)
İşlemci: Ryzen 5 7500F

Şimdiden önerileriniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ryzen 5 7500F için hava soğutma yeterli. Sıvı soğutma istiyorsan ön tarafa takmak hava akışını bir miktar olumsuz etkileyeceği için ekran kartin bir miktar daha sıcak çalışacaktır. Harici sorun olacağını sanmıyorum.

Ryzen 5 7500F için hava soğutma yeterli. Sıvı soğutma istiyorsan ön tarafa takmak hava akışını bir miktar olumsuz etkileyeceği için ekran kartin bir miktar daha sıcak çalışacaktır. Harici sorun olacağını sanmıyorum.
Teşekkür ederim. Peki, bir şey daha sormak istiyorum. Hava soğutucudan çıkan hava kasanın içine bir miktar da olsa yayılıyor mu? Oyunlarda ekran kartının sıcaklığı kasanın içine yayılıyor, bu da olumsuz etkiler doğurabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı