ASUS TUF Gaming H5 kulaklık hassasiyeti (dB) ne demek?

Emirfe

Hectopat
Kulaklığı İncehesap Gaming gecesinden sipariş ettim, kulaklık hassasiyetinin 40 dB olduğunu gördüm. Bu aşırı düşük ses anlamına mı geliyor? Nasıldır bu kulaklığın sesi?

Mikrofon hassasiyeti olabilir.

hassasiyet.png

Mikrofon hassasiyeti anlamında gelir, çıkış sinyalinin kalitesini belirleyen bir parametredir.

Mesela ortalama hassasiyet 8-40 mv / pa parametrelere sahiptir. 10 mv / pa hassasiyete sahip mikrofon modelleri -40 dB seviyesine sahiptir.

Yani bu kulaklığın üzerindeki mikrofon gayet iş görürü ve güzel bir mikrofondur.

Mikrofon hassasiyeti anlamında gelir, çıkış sinyalinin kalitesini belirleyen bir parametredir.

Mesela ortalama hassasiyet 8-40 mv / pa parametrelere sahiptir. 10 mv / pa hassasiyete sahip mikrofon modelleri -40 dB seviyesine sahiptir.

Yani bu kulaklığın üzerindeki mikrofon gayet iş görürü ve güzel bir mikrofondur.
Anladım, normal kulaklık sesiyle alakası yok yani o 40 db nin.

Anladım, normal kulaklık sesiyle alakası yok yani o 40 DB'nin.

Yok o farklı bu farklı bu mikrofonu standart bir yaka mikrofonu gibi düşün ağızdan mesafe çok değil ama uzakta da olsa sesinin net gitmesinde problem yaşamssn bunun gibi düşün.

Şimdi gördüm o resmi baktım mikrofonda ayrı ölçülür kulaklıkta ayrı ölçülür 40dB kulaklık içinde iyi memnun kalırsın eğer kağıt üzerinde iddia ettiği şekilde kalite verirse tabii :)

Yeni konular

Geri
Yukarı