ASUS TUF Gaming RTX 3070 Ti vs Gigabyte RTX 3070 Ti Gaming OC

Yigithurman

Kilopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ,
Uzun ikinci el araştırmalarım sonucu Mayıs 2022 faturalı iki adet ekran kartı buldum . Kartlar Ekim ayının başlarına kadar kullanılmış. Daha sonra upgrade yapılarak 4080lere geçilmiş. Mining amaci ile değil Grafik Ajansı tarafından kullanılmış. Zaten yarında ajansa gidip kartları test edip içime sinerse birini alıcağım. Kartların kutusu,faturası durmakta ve garantisi devam etmektedir.TR garantilidir. Ancak iki kart arasında çok kararsiz kaldım .

Kartlardan ilki :
Asus TUF Gaming GeForce RTX 3070 Ti OC Edition

İkincisi ise:
GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti GAMING OC 8G GDDR6X LHR

Asus tuf modelini gigabyte kıyasla 1-1,5k daha pahaliya satıyor satan arkadaş. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Aralarında ne gibi farklar var? Performans ve ısı olarak kafa kafayamıdır tuf cokmu öndedir? Çok fazla hakim değilim bu tarz durumlara .1-1,5k fiyat farkı ödemek mantıklımıdır ? Önerileriniz fikirleriniz benim için cidden çok önemli. Şimdiden teşekkürler.

Merak ettigim konu aralarındaki ne gibi farklar var acaba? 1-1, 5K verecek imkanım var şu an eğer TUF modeli cidden öndeyse buna göre. Çünkü senelerce kullanmak istiyorum başım agrısın istemiyorum.

Soğutmada fark var ama büyük bir fark yok ki Gaming OC da iyi bir model oda soğutmada sorun çıkarmaz.

Son düzenleme:
Tamamdır cok teşekkürler.

Hocam başını agrıttım seninde kusura bakma ama SilverStone 850W PSU alacağım bayağı uyguna buldum. SilverStone'lar hakkında ne düşünüyorsun alınır mı? Silver Plus sertifikalı.

İyi markadır hocam ucuza bulduysanız alabilirsiniz.

Teşekkür ederm

İyi markadır hocam ucuza bulduysanız alabilirsiniz.
Hocam bu alıcağım Silverstone Strider 850W güç kaynağı , 8li pin girişi 2 adetmiş . Çocukta o yüzden değiştiriyormus . Eğer ekran kartı fazla pin istiyorsa bu problem yaratabilir dedide tam olarak ne oldugunu anlıyamadım. 3070ti için 8li 2 pin yeterlimi yoksa bu modeli almamalımıyım ? Umarım açıklayıcı yazmısımdır cünkü konuyu cok fazla anlıyamadım :))

Son düzenleme:
Teşekkür ederm

Hocam bu alıcağım Silverstone Strider 850W güç kaynağı , 8li pin girişi 2 adetmiş . Çocukta o yüzden değiştiriyormus . Eğer ekran kartı fazla pin istiyorsa bu problem yaratabilir dedide tam olarak ne oldugunu anlıyamadım. 3070ti için 8li 2 pin yeterlimi yoksa bu modeli almamalımıyım ? Umarım açıklayıcı yazmısımdır cünkü konuyu cok fazla anlıyamadım :))
8'li 2 pin'in yeterli olması lazım ama emin olmak için konu açabilirsiniz bu konu hakkında.

Konuyu hortlatıyorum. Asus tuf 3070 ti oc aldım 2 sene garantili ama aklım 3080de kaldı şuan 1250 TL farkla gigabyte 3080 gaming oc alabilirim sizce geçmeye değer mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı