ASUS RTX 3070 Ti TUF Gaming bozulmalar

KaynTa

Decapat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Hukukçu
14 ay önce İtopya'dan hazır sistem aldım. 750W PSU var. Ekran kartı 2.kez arıza çıkardı. 9 ay önce de aynı hatayı aldım. Garantiye gönderdim, yapılıp gönderildi. Şimdi tekrar aynı hatayı almaya başladım. 5 günde 5 kez oldu. Oyun oynarken ya da video izlerken ekran bir anda kilitleniyor ve renkli kareler çıkıyor. Geçen sene bu hata sürekli tekrarladıktan sonra sonunda komple gitmişti ekran kartı.
Kronik bir sorun olabilir mi? Kullananlardan böyle bir hatayı yaşayan var mı?

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    172,4 KB · Görüntüleme: 27
Eski AMD kartımdan biliyorum benim ekranımda da böyle şeyler çıkıyordu kartı fırınlıyordum düzelip birkaç saat sonra aynısını yapıyordu. Kartın işlemcisinden kaynaklı olsa gerek. Garantiden değişim istemen gerekiyor.

Garantiye gönderdim. 9 ay içinde tekrar 2.kez olduğunu söyledim. Değiştirilmesini istedim. Asus garanti hizmetini beğeniyorum normalde. Umarım değiştirirler. Sonucu yazarım yine dönünce.

ASUS ekran kartı 1 ayın sonunda servisten geldi. Bakım yapmışlar. "müşterinin bahsettiği arızaya rastlanamamış." ekran kartı bugün geldi. Taktım açtım CS:GO ve Discord'u. 1 saat sonra yine aynı hatayla kapandı uygulamalar. Tekrar açtım oyunu. 1 saat sonra tekrar kapandı. Bu sefer CS:GO hata verdi. "Fatal error loading vertex shader customweapon_vs30 (00000000)" hatası. Ekran kartı sürücüleri ile ilgili bir hata olduğu yazıyor. Emin değilim. Mail attım belki yazılım ile ilgili bir hatadır.

Dosya Ekleri

• technopat ekran kartı.jpg
    technopat ekran kartı.jpg
    130,2 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı