Elektronik ASUS TUF Gaming VG249Q 3600 TL

Bugün teslim alacağım hocam monitörü, deneyimlerimi buraya aktaracağım.

TUF serisi ürün kullanan çok tanıdığım var. Hepsi gayet memnun, kişiden kişiye değişiyor diye düşünüyorum. Kendim de deneyimledim TUF serisi ürünleri gayet kaliteli ürünler.

Şimdiden hayırlı olsun, ölü/sıkışık piksel türevi problem olursa hiç değişim/onarım/servis vb mevzularına girmeden hemen iade öneririm. Mutlaka deneyimi iyi ya da kötü buraya söyleyin, söyleyin ki bilelim.

Darbe kaynaklı olarak ölü piksel ve diğer problemlerin oluşabileceğini unutmayın bu arada, eğer ambalaj darbe yemiş gibi duruyorsa açmadan iade edin. En azından kayıt altına alın açılışı.

Dipnot olarak benim açıkçası bir TUF sevgim yok bunuda belirteyim, firmalara sempati duymak saçma. İlla her firmanın sorunlu ürünü gelebilir ama bu ismi TUF olan bin tane ürün var, hepsine kronik sorunlu demek akıl mantık işi değil.

Şimdiden hayırlı olsun, ölü/sıkışık piksel türevi problem olursa hiç değişim/onarım/servis vb mevzularına girmeden hemen iade öneririm. Mutlaka deneyimi iyi ya da kötü buraya söyleyin, söyleyin ki bilelim.

Darbe kaynaklı olarak ölü piksel ve diğer problemlerin oluşabileceğini unutmayın bu arada, eğer ambalaj darbe yemiş gibi duruyorsa açmadan iade edin. En azından kayıt altına alın açılışı.

Dipnot olarak benim açıkçası bir TUF sevgim yok bunu da belirteyim, firmalara sempati duymak saçma. İlla her firmanın sorunlu ürünü gelebilir ama bu ismi TUF olan bin tane ürün var, hepsine kronik sorunlu demek akıl mantık işi değil.

Teşekkür ediyorum hocam, deneyimlerimi burada paylaşacağım.

Kuzenin nereden biliyor gidip mağazada mı teknik serviste mi çalışıyor? Forumda okuyor. Forumun yaş ortalaması 11'den çok uzak değil zaten.

Daha geçen forumdan bir arkadaşı TUF sorunlu diye diye MSI'a ikna ettiler, ertesi gün monitörümde ölü piksel geldi ne yapmalıyım tarzı konu açtı. Gidip bu arkadaş MSI kronik sorunludur dese ona da saçmalıyorsun derim.

Boş işler bunlar, algıda seçicilik. Hiç kimsenin elinde istatistik veri yok. istediğin firmayı git arat yüzlerce ölü piksel şikayeti göreceksin.
Aa öyle deme lütfen hafife alıyorsun, 11 yaşındaki kuzen dediyse bu almamak ve aldirmamak için geçerli bir gerekçedir.

Ekran görüntüsü 2022-12-24 160834.png

Dostlar selam, monitörü teslim aldım ama kutusunu şimdi açamayacağım. Acil şehir dışına çıkmam gerekiyor. Birkaç gün içinde ürünü açıp deneyimleyip, burada deneyimlerimi paylaşacağım.

Dostlar tekrardan selam, monitörü bugün açtım ve kurulum yaptım. Öncelikle monitör çok güzel ve çok kaliteli. İçinden çıkan kablo ile 144 Hz alabildim. Ölü piksel testi ve ghosting testi vs tüm testleri yaptım. Monitör sorunsuz. Gelelim ışık sızması muhabbetine, ışık sızması hiç rahatsız etmeyecek bir düzeyde. Monitörün fotoğrafını ve karanlıkta siyahın nasıl gözüktüğünü insan gözüne en yakın şekilde ayarladım size sunmak için. Genel olarak toparlarsak monitör mükemmel, renkleri gayet tatmin edici, ışık sızması olması gereken kadar rahatsız etmiyor, kronik ölü piksel sorunu var diyorlar ama bize denk gelmedi herhalde :D pivot özelliği, aşağı yukarı asansör özelliği vs hepsi tıkır tıkır çalışmakta. Sonuca gelirsek almayı düşünen arkadaşlar güvenilir satıcılardan gönül rahatlığıyla alabilir. Ne olduğu belli olmayan satıcılardan almanızı önermem, ışık sızması vs olaylar genelde o tarz satıcılardan alınca garip şekilde patlıyor.

İyi ki almışım.

photo_2022-12-26_23-20-24.jpg
photo_2022-12-26_23-20-27.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı