ASUS TUF Gaming VG24vq vs AOC 24G2U IPS vs VA

Mufrazr

Centipat
Kıymetli arkadaslar, ASUS'un belirtilen monitorü 1700 TL bandinda VA panel, 350 CD parlaklik sunuyor. AOC ise IPS ekran 250 CD parlaklik sunuyor. Hangi ekranda alınacak görüntü daha canlı durur? Malumunuz virus sebebiyle magazadan deneme sansimiz yok. ASUS'un IPS modeli 1900 TL bandinda satılıyor. Ben genellikte LOL, CoD Warzone tarzi FPS-MOBA oyunlar oynuyorum.
IPS ekranin dezavantajı olur mu? TN panel almayi dusunmuyorum, VA panel IPS panelden daha iyi mi oyun deneyimi sunuyor? İncelemelerimde ve kullandığım IPS ekranda Görüntülerde siyahlar cok siyah, CS GO'da tunelin icinde rakipleri zor görüyordum. VA panellerdeki golge aydınlatmalar falan var galiba, bu özelikler AOC monitorde yok. Belki ASUS'un elmbr vs teknolojileri daha iyi deneyim sunuyordur. Yazdıklarımdan göreceğiniz gibi kafam bayağı karışık 😀
Sormak istedigim; 1600 TL IPS AOC mu alinmali?
ASUS VA paneli de ayni görüntüyü verir 1700'e onu al mi dersiniz? Ya da 1900 TL verip ASUS IPS almaya gerek var mi?
ViewsoNICXG2405 guzel monitor ama tasarimini begenmedim, 1550 TL ver AOC alacagina onu al mi dersiniz? DP kablom var.

Ben rampage,gamepower hatta acer tarzi markalarin urunlerini kullanmak istemiyorum. Gonlum asustan yana ama 1080p icin 2.000 tl vermek te cok geliyor. Viewsonic alırsam aoc almadigima pisman olur muyum? Birazda firmalarin panel uzerindeki yazılımlarıni bilmemek düşündürüyor.. Ustadim sizce viewsonic mi aoc mu yazılımsal olarak daha iyi is cikartir?

VA panelin kontrast değeri çok yüksek. Metro exodus, outlast, control gibi gölgelerin derin olduğu oyunlarda Va panel kendini hissettirir. Siyahlar çok daha siyah gözükür. VA panelin gecikme değeri IPS'den daha iyidir ancak Gtg oranı IPS ve TN ye göre geridedir. Ancak Asus Vg24 modelinde Overdrive ve ELMB'yi çok güzel bir şekilde bir araya getirdiriği için, asusa yönelmençzi öneririm. AOC modelinin IPS paneli çok parlak ve göz yorabiliyor.

VA panelin kontrast değeri çok yüksek. Metro exodus, outlast, control gibi gölgelerin derin olduğu oyunlarda Va panel kendini hissettirir. Siyahlar çok daha siyah gözükür. VA panelin gecikme değeri IPS'den daha iyidir ancak Gtg oranı IPS ve TN ye göre geridedir. Ancak Asus Vg24 modelinde Overdrive ve ELMB'yi çok güzel bir şekilde bir araya getirdiriği için, asusa yönelmençzi öneririm. AOC modelinin IPS paneli çok parlak ve göz yorabiliyor.
Anladım çok teşekkürler.Peki 1 ms alabilecek miyim ? Bu konuda bir bilgim yok 1 ms yazsa da alamıyorsun gibi şeyler gördüm kafam karıştı biraz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı