Asus Tuf Gaming VG24VQ vs AOC 24G2U vs Asus VP249QGR

WhitePanda

Hectopat
Herkese selamlar. Bütçemi ayarladım ve yarın monitör almayı düşünüyorum ancak şu üç model arasında kaldım. Hangisini almamı önerirsiniz. ?
Ekran kartım 5600XT, kullanım amacı olarak oyun oynamanın yanında dizi, film izlemek gibi günlük kullanım ve tez yazmada (uzun süre ekrana bakmam gerekebilir) kullanacağım. Önerileriniz için teşekkür ederim.

AOC kullanıyorum. Çok memnunum. Özellikle kutu içeriği açısından çok memnunum. DP kablosu, HDMI kablosu içinden ne ararsanız çıktı.
Arkadaşım da asus aldı. İçinden sadece ekran çıktı.
Görüntü kalitesi açısından fark yok, ücret açısından benim aldığım zamanda AOC daha ucuzdu, içerik açısından AOC açık ara önde.

ASUS VP249QGR monitörü 2 aydır kullanıyorum. İçinden HDMI kablosu çıkıyor ve 144 Hz veriyor ama bende fazladan DP kablosu olduğu için onunla kullanıyorum. 1460 TL'ye almıştım. Genelde hikaye tabanlı oyunlar oynuyorum. Ben çok memnun kaldım. Özellikle renkler süper. IPS panel. Tavsiye ederim. Ölü pikselde çıkmadı. FreeSync açınca efsane oluyor.

Üçüde aynı paneli kullanıyor VP249QGR kullanıyorum memnunum ancak 150 lira daha verip AOC 24G2U almak daha mantıklı ben 1150TL'ye almıştım fiyatına aşırı zam yapmışlar.

Benim de Laptop'un ekranı gidip geldiği için laptopa bağlamak üzere bir monitör bakıyordum. Baktığım modeller arasında yazdığınız modeller de var. Bir de ASUS TUF Gaming VG249Q modeli var aklımda. Zannedersem hepsinde aynı panel var.

Yeni konular

Geri
Yukarı