ASUS TUF Gaming VG24vqe vs LG 24GN650-B

ErenAydn35

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bir monitör almayı düşünüyorum. Yukarı 2 tane link bıraktım sizce hangisi ya da gördüğünüz fiyata monitör önerir misiniz?
En düşük 144 Hz 1 ms IPS olsun lütfen.

Merhaba, bir monitör almayı düşünüyorum. Yukarı 2 tane link bıraktım sizce hangisi ya da gördüğünüz fiyata monitör önerir misiniz?
En düşük 144 Hz 1 ms IPS olsun lütfen.

Kullanım amacına göre değişir de IPS olması neden zorunlu?

Kullanım amacına göre değişir de IPS olması neden zorunlu?

IPS olması değil panelin markası önemli benim için. IPS olursa renk skalası daha dengeli olur. Derdim almışken tam olsun ileride bir daha keşke şöyle böyle yapsaydım diye düşünmeyeyim. Ama eğer TUF'ın markası AU ise düşünmüyorum.

IPS olması değil panelin markası önemli benim için. IPS olursa renk skalası daha dengeli olur. Derdim almışken tam olsun ileride bir daha keşke şöyle böyle yapsaydım diye düşünmeyeyim. Ama eğer TUF'ın markası AU ise düşünmüyorum.
Pek geçerli değil bu. Renk gamutu daha önemli. Bunu da genellikle TUF serisi karşılamıyor ama yine de modele bakmak lazım.
Panel markası ise sizin konumuza bakıyordum. O çok yanlış bir düşünce. Samsung kullanıp kötü olanlar da var. Yani çok önyargılı yakalanmasınız.
Renkleri daha canlı gösteriyor diyorlar konuya fazla hakim değilim bende birilerinden yardım alıyorum 😂
Önüne çıkan 'bilgi' aktardığı için bu oluyor. Aydınlık ortamlarda 24GN650, karanlıkta S2422HG seçimi daha iyi olur.

Aydınlık ortamlarda 24GN650, karanlıkta S2422HG seçimi daha iyi olur.
Mesafem uzak olacağından 27" düşünüyorum. Mesafe uzak olacağından ppi değeri etkilemeyecektir beni. Bu zamana kadar AOC hariç tüm mmarkaları ve farklı modelleri kullandım. Beni en çok tatmin eden Samsungg oldu. Bütçem yetseydi Quantumm Dot teknollojisi olan bir monitör tercihhh edecektim fakat ana monitörüm yeterince büyük ve maliyetli oldu.
Samsung Odyssey G3 tercih ettim. Yardımcı olduğunuz için sağolun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı