ASUS TUF Gaming VG24VQR ve AOC 24G2SAE/BK

Bütçe
3500

c_candycane

Kilopat
Daha fazla  
Monitör
ASUS Tuf Gaming VG24VQR
Dostlar bu iki monitör arsında veya maksimum 3500 TL bandında hangi monitörleri önerirsiniz? Laptop ile beraber genellikle ikinci ekran olarak kullanacağım ama laptop ekranı küçük olduğundan arada oyun oynarken de kullanırım diye çok da kötü bir şey almak istemiyorum. Laptopumun ekranı 300Hz, bu nedenle en az 144Hz olması ve monitörün yatay olarak da kullanılabilmesi benim için önemli.

Dostlar bu iki monitör arsında veya maksimum 3500 TL bandında hangi monitörleri önerirsiniz? Laptop ile beraber genellikle ikinci ekran olarak kullanacağım ama laptop ekranı küçük olduğundan arada oyun oynarken de kullanırım diye çok da kötü bir şey almak istemiyorum. Laptopumun ekranı 300Hz, bu nedenle en az 144Hz olması ve monitörün yatay olarak da kullanılabilmesi benim için önemli.

İkisi de VA panel. AOC'un ghosting sorunu ne kadar bilmiyorum ama ASUS olan monitörü kullandım ve tek kelimeyle rezaletti. İtopya indirimlerindeki şu iki monitör varken ikisine de bakılmaz bence:

Aslında Giggabyte çok iyi hocam da bu yan döndürülme muhabbeti de olsaymış. Yanda dikey olarak kullanmak da istiyordum. Asus monitörü eliyorum o zaman, bu sizin attığınız ve benim attığım AOC arasında sadece IPS ve TN olarak panel farkı var galiba. Aradaki fiyat farkına değer mi sizce?

Aslında giggabyte çok iyi hocam da bu yan döndürülme muhabbeti de olsaymış. Yanda dikey olarak kullanmak da istiyordum. ASUS monitörü eliyorum o zaman, bu sizin attığınız ve benim attığım AOC arasında sadece IPS ve TN olarak panel farkı var galiba. Aradaki fiyat farkına değer mi sizce?

Kesinlikle değer. Daha iyi renkler, görüş açısı vb. artıları var IPS'in VA'ya göre. Ghosting de yaşamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı