ASUS TUF Gaming VG24vqr vs Acer Nitro RG241yp

UğurKAYA

Kilopat
Daha fazla  
Acer olan model IPS rtingsden baktığımda ghosting problemi yok, clouding problemi de yok ama ayaklarından dolayı emin olamadım Trendyol Nays ile ödemede 2816 lira oluyor. ASUS ise VA Curved biraz ghosting var overshoot görünüyor pivot özelliği var ve ayakları sağlam. Siz olsanız hangisini alırdınız? Bütçem aslında 3000 dolaylarında ghosting yaratmayacak bir monitör arıyorum.
Acer: https://www.akakce.com/monitor/en-u...ll-hd-freesync-oyuncu-u-fiyati,967476017.html
ASUS: ASUS TUF Gaming VG24VQR 23,6" inç Kavisli Oyun Monitörü, VA, Freesync 1920X1080, 1ms(Mprt), 165Hz, Dp HDMI MM Vesa 3 Yıl ELMB Sync, Pivot : Asustek: Amazon.com.tr: Bilgisayar

Acer olanı kullanıyorum ben HDR özelliği için almıştım kullanabiliyorum yani mutluyum.

Acer olanı 1ms diye almayın ama 1ms olunca parlaklık aşırı düşüyor yazılımla 1ms zaten ips teknolojisi gereği 1ms ips olamıyor normal yollarla.

Acer olanı 1ms diye almayın ama 1ms olunca parlaklık aşırı düşüyor yazılımla 1ms zaten IPS teknolojisi gereği 1ms IPS olamıyor normal yollarla.
Monitörlerin tepkime sürelerine bakınca 5.5ms olduğunu görüyorum ASUS'tan daha iyi görünüyor bu konuda. Ayrıca parlaklık hiç önemli değil karanlık ortamda oynuyorum sürekli.
Hocam bir de ayakları inanılmaz sallanıyor gibi duruyor ve yapı kalitesi çok iyi değil gibi ne düşünüyorsunuz?

ASUS'u alın hocam Curved monitor her zaman daha iyidir.

Curved sevemiyorum hocam ASUS'un flat IPS modeli de çok sorunlu direk caydım ondan da.

Monitörlerin tepkime sürelerine bakınca 5.5ms olduğunu görüyorum ASUS'tan daha iyi görünüyor bu konuda. Ayrıca parlaklık hiç önemli değil karanlık ortamda oynuyorum sürekli.
Hocam bir de ayakları inanılmaz sallanıyor gibi duruyor ve yapı kalitesi çok iyi değil gibi ne düşünüyorsunuz?

Curved sevemiyorum hocam ASUS'un flat IPS modeli de çok sorunlu direk caydım ondan da.
Ayaklar pek sağlam değil ama bana sorun teşkil etmedi şuana kadar.

Teşekkür ediyorum hocam cevaplar için son sorumu da sorayım IPS glow yaşadınız mı şu ana kadar kimseden duymadım ama size de sorayım eğer o sorun da yoksa satın almaya geçeceğim.
İps glow ipslerde genel olmayanı yokta yani ben fark etmiyorum telefonda fotoğraf çekince belli oluyor mesela ama kendi gözümle bakınca öyle aman aman fark etmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı