ASUS TUF Gaming VG27AQML1a vs Samsung Odyssey G4 LS27BG400euxuf

3g3_Kon

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 15-FA1019NT
RTX 4050 70W
Intel i7-13700H
HK 2x8 GB RAM DDR4 CL22
HK 1TB SSD
Meslek
Bilişim Öğrencisi
Monitör
Samsung Odyssey G4 LS27BG400EUXUF
Listemde 2 tane monitör var ve nasip olursa yazın ortalarına doğru birini almayı düşünüyorum, fakat birisi bütçeme yeterken birisi bütçemi aşıyor.
İlk monitör Samsung Odyssey G4 LS27BG400euxuf fiyatı 7099₺ başka yerden alacağım (N11) linki de burada:
İkincisi ise ASUS TUF Gaming VG27AQML1a fiyatı 14,751₺ neredeyse ilkinin 2 katı linki de burada:
Benim asıl konum ASUS'a 2 kat para vermeye değer mi yoksa Samsung'un yanında RAM gibi performans arttıracak parçalar da alsam daha mı kar?
Ek bilgi:
Laptop özellikleri:
RTX 4050 Mobile 70W.
Intel i7-13700H
Hk 1TB SSD.
2x8 GB hk RAM 3200MHz DDR4.
Frame Generation kullanıyorum ama bilgisayarın saf gücü de günümüz oyunlarını oynatmaya ideal.

Son düzenleme:
Birisi 1080p birisi 2K monitör hocam. Tam bütçeniz nedir, oynamak istediğiniz oyunlar nedir? 1080p daha ideal gibi geliyor 4050 için.

Listemde 2 tane monitör var ve nasip olursa yazın ortalarına doğru birini almayı düşünüyorum, fakat birisi bütçeme yeterken birisi bütçemi aşıyor.
İlk monitör Samsung Odyssey G4 LS27BG400euxuf fiyatı 7099₺ başka yerden alacağım (N11) linki de burada:
İkincisi ise ASUS TUF Gaming VG27AQML1a fiyatı 14, 751₺ neredeyse ilkinin 2 katı linki de burada:
Benim asıl konum ASUS'a 2 kat para vermeye değer mi yoksa Samsung'un yanında RAM gibi performans arttıracak parçalar da alsam daha mı kar?
Ek bilgi:
Laptop özellikleri:
RTX 4050 Mobile 70W.
Intel i7-13700H
Hk 1TB SSD.
2x8 GB hk RAM 3200MHz DDR4.
Frame Generation kullanıyorum ama bilgisayarın saf gücü de günümüz oyunlarını oynatmaya ideal.

2K için yetersiz kalabilir, 27 İNÇ şart mı hocam.

Birisi 1080p birisi 2K monitör hocam. Tam bütçeniz nedir, oynamak istediğiniz oyunlar nedir? 1080p daha ideal gibi geliyor 4050 için.
FPS oyunlarından hikaye oyunlarına kadar neredeyse her şey, çözünürlüğü hikaye oyunları için, ekran tazelemeyi fps oyunları için. Bütçem yaklaşık 11k-12k, seçime göre ya biriyle beraber başka ekipmanlar alacağım ya da sağlam olana tüm paramı vereceğim.

2K için yetersiz kalabilir, 27 İNÇ şart mı hocam.
Büyük olması bana yeter 15.6 inç ömrümü sömürdü tv de 60 hz oynanmıyor zorlanıyorum.

4050 için 2K monitör alınmaz.
FPS oyunları oynuyorsanız G4 düşünebilirsiniz. Eğer bütçeniz yüksekse daha iyi 240Hz monitörler var.
Nedeni nedir hocam zayıf mıdır? Ayrıca Samsung şu ana kadar bulabildiğim en f/p ürün fiyatının bazında.

Nedeni nedir hocam zayıf mıdır? Ayrıca Samsung şu ana kadar bulabildiğim en F/P ürün fiyatının bazında.

4060 8 GB için bile çoğu zaman VRAM zayıflığından dolayı 2K monitör önerilmiyor.
Alırsan almasına ama büyük yapım oyunlarda FPS değerleri sizi üzer.

Samsung F/P ürün doğrudur ama daha seri ve daha iyi renk performansına sahip 240Hz monitörler var.

4060 8 GB için bile çoğu zaman VRAM zayıflığından dolayı 2K monitör önerilmiyor.

Samsung F/P ürün doğrudur ama daha seri ve daha iyi renk performansına sahip 240Hz monitörler var.
Doğrudur hocam attığınız monitörler güzel karşılaştırmaya ekleyeceğim, ek olarak monitör 2k olmasında sıkıntı yok eski oyunları da yüksek kalitede görmek isterim.

Bunu da ekledim listeye hocam baya iyi duruyor. Sadece hz diğerlerinden düşük karşılaştırma yapacağım.

hocam bunları kontrol ettim renkleri güzel fakat parlaklık değerleri düşük diğerlerine göre attığınız en son ki msi ise 180 hz güzel ama yeterli mi emin değilim başka güzel varsa fikirlere açığım.

Son düzenleme:
Hocam bunları kontrol ettim renkleri güzel fakat parlaklık değerleri düşük diğerlerine göre attığınız en son ki MSI ise 180 Hz güzel ama yeterli mi emin değilim başka güzel varsa fikirlere açığım.

Düşük mü? Garip bir mesaj oldu bu açıkçası.
1080p monitörler için bu sunulmuş parlaklıklar fazlasıyla başarılı ve yeterli.
Dell 400CD sunmuş. Tabii bu tepe parlaklığı çıkabilir mi şüpheli.
ViewSonic'in Rtings incelemesinde HDR ile 500CD parlaklık verebildiği kayıt altına alınmış.
Fazla iyi değerler. Nasıl az geldi anlayamadım. Zaten üstü olamaz.
2K monitör ile 1080/240Hz monitör kıyaslamak pek doğru değil. Biri akıcı monitör biri görsel monitör.

Yeni konular

Geri
Yukarı