ASUS TUF Gaming VG27AQZ vs Dell G2723H

Bütçe
5500-8000TL

FellRim

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 | Gigabyte B550 Gaming X V2 | Sapphire VGA PULSE Radeon RX 6800 16GB | Kingston DDR4 16GB (2x8GB) 3600 MHz | Samsung 980 1TB 3500/3000 MB/s
Monitör
Asus TUF Gaming VG27AQ
Yakın zamanda RX 6800 ekran kartı aldım ve bu ekran kartıyla birlikte bir monitör almak istiyorum. Genelde rekabetçi oyunlar oynadığım için Dell G2723H monitörünü düşündüm. Ancak ekran kartım 2K'yı desteklediği için ASUS TUF Gaming VG27AQ monitörünü almak istiyorum. Sizce hangisini kullanmalıyım? başka bir öneriniz varsa açığım.

Bu sorun sizi oynatmayacak kadar etkiledi mi? cevaplayanlar sorunun büyük olmadığından bahsediyor.

Yakın zamanda RX 6800 ekran kartı aldım ve bu ekran kartıyla birlikte bir monitör almak istiyorum. Genelde rekabetçi oyunlar oynadığım için Dell G2723H monitörünü düşündüm. Ancak ekran kartım 2K'yı desteklediği için ASUS TUF Gaming VG27AQ monitörünü almak istiyorum. Sizce hangisini kullanmalıyım?
Asus VG27AQZ kullanıyorum yani senin istediğin model. IPS ekran olduğu için ışık sızması ya da ips glow var biraz. Monitörü 1 ay önce aldım ve şuan o sızmayı kesinlikle görmüyorum. Dikkatimi çekmiyor ilk 2 3 gün sürekli testleri açıyordum bakıyordum takıntı etmiştim. Ama şöyle bir şey de var ürün değişimi yaparsan gelecek üründe ışık sızması sorunu olmayacağının bir garantisi yok. Bir de 3 adet ölü piksel çıktı bende ama köşelerde olduğu için uğraşmadım rahatsız etmiyordu. Eğer 7.500 civarına ve altına bulabilirsen Asus'u alabilirsin.

Yakın zamanda RX 6800 ekran kartı aldım ve bu ekran kartıyla birlikte bir monitör almak istiyorum. Genelde rekabetçi oyunlar oynadığım için Dell G2723H monitörünü düşündüm. Ancak ekran kartım 2K'yı desteklediği için ASUS TUF Gaming VG27AQ monitörünü almak istiyorum. Sizce hangisini kullanmalıyım? başka bir öneriniz varsa açığım.
Dostum bir de aldığın model vg27aqz olsun. Sonunda z harfi olmasına dikkat et daha yeni bir model diye duymuştum. Ben 7100e almıştım şuan gereksiz pahalı acelen yoksa indirim bekleyebilirsin belki ama zam da gelebilir. Monitörün ederi max 7.500tl bence. Piyasada doğru düzgün 27 inç 2k monitör yok. Msi var bi onun da ekran nit parlaklığı düşük bence. O yüzden bu Asus modeli en iyi seçenek. Eğer alırsan önce ölü piksel sonra ghosting sonra ips glow testi yap. ölü piksel çıkarsa bile 5ten fazla değilse ve seni rahatsız etmiyorsa ve zaman geçtikte takıntı yapmayacaksan iade etme. Işık sızması ya da ips glow miktarı da çok fazla değilse iade etme.

Son düzenleme:
Bu monitör nasıldır?

10k'ya 4k alınır o yüzden attıtığın kötü.

Geri
Yukarı