OpenCore ASUS TUF Gaming Z590 Wi-Fi EFI dosyası

DeePDe

Femtopat
Daha fazla  
RAM
32 gb
Merhaba. Konular arasında da aradım OpenCore dosyaları içinde verilen EFI dosyalarına baktım en son yüklenen Z690 ASUS'un EFI dosyası ile deneme rağmen yükleme esnasında siyah ekranda kalma ve aynı zamanda başlatma sorunları yaşadım farklı forumlarda Intel i9 10850KF dosyasını buldum bununla da denedim yine aynı hatayı aldım benim işlemci i9 10850K F serisi değil. Elinde Config dosyası olan ya da nasıl düzenleyebilirim? Yardımcı olabilecek arkadaşım var mı? Kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki efendim hemen iletiyorum.
1651491263859.png

iGPU nereden kullanacağım hocam? BIOS için gerekli ek ayar nedir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Özür dilerim nasıl uymam gerekiyor? Konuya yabancı olduğum için bilmemiyorum. ASUS BIOS'u Recep beyin kurulum videosundaki gibi düzenledim fakat daha fazlası hakkında bu cihaza sahip olan bir arkadaşın sanırım bilgi paylaşması gerekiyor. İlginiz için teşekkür ederim.
''PEG/iGFX peripherals kısımlarını arayın." bu kısım ayarı enable mi olacak disable mi? Yani detay verirseniz yapacağım işlemi daha sağlıklı yaparım. Yine de teşekkür ederim bilgi paylaşımınız için.

Uyarınız için öncelikle teşekkür ederim. Sosyal üzerinde yeniyim. Konu araştırırken bile hala konuyu bulmakta sorun yaşıyorum menüler arasında geçişler. İmla kurallarına noktalama işaretlerine dikkat etmeye çalışıyorum. Yani tamamen bilgisizliğime verin bir de çok kaynak okudum en az 10 tane EFI dosyası değiştirdiğim için iyice allak bullak oldu arayın dediğiniz kategorinin altındaki ayarlar ile ilgili bir bilginiz var mı? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı