ASUS TUF GT 502 arka oda soğutma olmazsa sisteme zarar verir mi?

• Konuyu başlatan umex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 421

umex

Centipat
Yer
Burdur/Merkez
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Windows 11 16 gb ram RTX 1650 ti i5 10. nesil
Meslek
öğrenci
Arkadaşlar merhaba ASUS TUF GT 502 almayı düşünüyorum ama arka tarafda sloganı "ya soğun ya da depolayın" diye bir yer var ben oraya soğutucu takmazsam sisteme zarar verir mi veya oradan başka bir yerinde depolama alanı var mıdır? Ya da 2 fan takıp 1 HDD taksam olur mu?

Sisteminde yeterli soğutma olduğuna inanıyorsan tabii ki oraya ekstra soğutma takmana gerek yok. Ama eğer depolama vs. ekleme yapmayacaksan sistemine ve soğutmayı da arttırman önemliyse oraya fan veya sıvı soğutma radyatörü takabilirsin. Sisteme zararı olmayacaktır takıp ya da takmamanın. Sadece termal açıdan ne kadar serin çalışırsa sistemin o kadar iyi demektir.

Sisteminde yeterli soğutma olduğuna inanıyorsan tabii ki oraya ekstra soğutma takmana gerek yok. Ama eğer depolama vs. ekleme yapmayacaksan sistemine ve soğutmayı da arttırman önemliyse oraya fan veya sıvı soğutma radyatörü takabilirsin. Sisteme zararı olmayacaktır takıp ya da takmamanın. Sadece termal açıdan ne kadar serin çalışırsa sistemin o kadar iyi demektir.

Hocam ben HDD taksam ve fan takmazsam dıkıntı olmaz değil mi?

Bahsettiğim gibi ister hepsine hdd ister fan takın, ihtiyacınız olan serinlik değerlerine sahipseniz sorun yok.

Geri
Yukarı