ASUS TUF GT501 Kasa Kullanan Var mı?

WTC

Kilopat
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim kasayı kullanıyorum. Bir problemim var. RGB kontrolcüsü kasanın içinde kalıyor, dışarıya bir türlü çıkaramadım. Çünkü bağlantıları gereği iki tarafı da dolu olduğu için dışarıya çıkartmam mümkün olmuyor. Bağlantının bir tarafı kasanın ön güç kablolarından geliyor, diğer tarafının ise SATA olarak bağlanması gerekiyor. Kumanda bu yüzden iki tarafında da bağlantı olduğu için boşa çıkamıyor. Ben mi yanlış bağlantı yapıyorum acaba? Aynı kasayı kullanıp, RGB kontrolcüsünü dışarı da kullanabilen var mı? Kontrolcü kasa içinde kaldığı için haliyle ışıklandırmaları değiştiremiyorum. Ne zaman değiştirmek istesem kasa içini açmam gerekiyor. Bununla da uğraşacak halim olmadığı için öylece içeride duruyor. Çok önemli olmasa da yine de sinir bozucu birşey. RGB kontrolünün dışarıda olması gerek. Kesinlikle bağlantılar konusunda yanlışım var veya atladığım bir durum var. Aşağıda kumandanın nasıl olduğunun resmi var. Aynı kasayı kullananlardan yorum alabilirsem sevinirim.

7f275a5b-caa5-4c3e-a80b-92f8537cd34e (1).jpg

Dosya Ekleri

• controller.jpg
    controller.jpg
    9,1 KB · Görüntüleme: 131
Ben bu kasayı yeni aldım. Bir kaç sorum olacaktı. Konudaki resimde kontrolcünün solundaki kabloyu ve aynı kontrolcü deki kapalı olan pini nereye taktınız. Birde sağdaki kablonun bağlantısını nasıl yaptınız? Kısacası bu kabloları nasıl bağladınız Anakart'a veya PSU'ya. Yardımcı olursanız sevinirim.

@Ahmeb. Ben hiç anakarta falan bağlamadım. Düz olarak PSU yolu ile bağladım. Soldaki taraf PSU SATA kablosu ile bağlanıyor, bildiğimiz hard disk veya SSD'de olduğu gibi. Sağdaki ise PSU'nun eski tip dişli güç bağlantısı ile bağlanıyor. Belki hatırlarsınız fan bağlamak için kullanırdık. USB bağlantısını ise anakartım uyumsuz olduğu için bağlamadım. Bu şekilde kullanıyorum.

@Ahmeb. Ben hiç anakarta falan bağlamadım. Düz olarak PSU yolu ile bağladım. Soldaki taraf PSU SATA kablosu ile bağlanıyor, bildiğimiz hard disk veya SSD'de olduğu gibi. Sağdaki ise PSU'nun eski tip dişli güç bağlantısı ile bağlanıyor. Belki hatırlarsınız fan bağlamak için kullanırdık. USB bağlantısını ise anakartım uyumsuz olduğu için bağlamadım. Bu şekilde kullanıyorum.
Anladım ama fanların kablosunu Psu ya direk olarak bağladıysak, o zaman hep en yüksek hızda dönüyorlardır sanırım. Bu olay çok ses sorunu yapıyor mu ?

@Ahmeb. Hiç ses sorunu yaşamadım. Anakartınız Asus ise USB'yi takarak program üzerinden kontrol edebilirsiniz fanları. Ben Gigabyte anakart kullandığım için maalesef USB girişi uymuyor:

@Ahmeb. Hiç ses sorunu yaşamadım. Anakartınız Asus ise USB'yi takarak program üzerinden kontrol edebilirsiniz fanları. Ben Gigabyte anakart kullandığım için maalesef USB girişi uymuyor:
Ben şöyle düşündüm, resimde soldaki kontrolcüyü çıkarıp RGB header'ı direk anakart'daki 12V'a takıp sonrasında eski tarz olan, direk psu ya bağlantı yaptığımız sağdaki o molex kabloyu çıkarıp. O molex kablo çıktığında zaten 3 fan da bir birine bağlanmış şekilde oluyor. O kabloyu da anakart'daki Chase_fan1 e taksam acaba bir sıkıntı yaşar mıyım? Bu sayede hem fanlar anakart'a göre ayarlar kendini hemde kontrolcüyle uğraşmak zorunda kalmam ama tam bir net bilgim olmadığından belki yanlış biliyorumdur.

@Ahmeb. Açıkçası benim de net bir bilgim yok. Bu konuyu açalı uzun zaman oldu fakat gördüğün gibi soruma cevap alamadım forumdakilerden. :) En fazla çalışmaz. Başka bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum. Yine de dediğim gibi bilgim yok. Eğer dediğiniz gibi olursa ben de belki aynı şekilde yaparım. Denerseniz ve olursa bilgilendirirseniz sevinirim.

@Ahmeb. Açıkçası benim de net bir bilgim yok. Bu konuyu açalı uzun zaman oldu fakat gördüğün gibi soruma cevap alamadım forumdakilerden. :) En fazla çalışmaz. Başka bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum. Yine de dediğim gibi bilgim yok. Eğer dediğiniz gibi olursa ben de belki aynı şekilde yaparım. Denerseniz ve olursa bilgilendirirseniz sevinirim.
Tabi ki bilgilendiririm. Yarın bunun hakkında bir konu açarım. Orada edindiğim bilgileri size iletirim.
AURA Sync için anakarta nasıl bağlanılır? | Resmi Desteği | ASUS Türkiye

Asus'un kendi sitesinde Aura-sync için, bağlantı şeklini başta dediğim gibi kontrolcüyü söküp anakart'a direk olarak takmayı önermiş. Yüksek ihtimal ile fanlarıda anakart da chase kısmına takabiliyoruz fakat net olarak öğrenip gene size yazarım. Attığım link'e bakın oradaki bilgi kesin en azından.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı