ASUS TUF GT501 sistemde ışıklandırma nasıl tek yerden kontrol edilir?

Matadorre

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Kamu Personeli
Arkadaşlar öncelikle satın aldığım parçaları yazayım sonra sormak istediklerimi sorayım :)

• Kasa: ASUS TUF GT501
  • Anakart: ASUS ROG STRIX B550-E GAMING
  • İşlemci: Ryzen 5600X
  • RAM: G.Skill tridenz Z Neo 16 GB 3600 MHz CL16
  • Ekran kartı: Sapphire Nitro+ 6700XT
  • Soğutucu: SilverStone PF360
  • PSU: Seasonic 750W +80 Gold Full modüler
  • SSD: 980 Pro 250 GB M.2 / 870 EVO 500 GB

Daha önceki sistemlerimiz hep parça seçip toplanmış şekilde teslim aldım bu sefer stok sorunu dolayısıyla parçaları indirimlerle tek başına satın aldım. PC toplama tecrübem olmadığı ve bilgi eksikliği yaşadığım için kafama takılan soru işaretleri var. Parçaların birçoğu elime geçti ama hala kargoda olan parçalar olduğu için bir araya getirmek mümkün olmadı.

Şimdi sormak istediğim soruya gelirsek aldığım kasadaki fanlar ARGB değil diye biliyorum ama sıvı soğutucudakiler ARGB bu yüzden kasa ve soğutma fanlarını senkronize edemeyeceğim diye tahmin ediyorum. Kasada yapmak istediğim senkronize edilmiş şekilde bütün fan ve aydınlatmalara tek yerden hakim olmak bunun için yapmam gereken ne? Eksik olan bir parça, fan veya çoklayıcı varsa onu da öncesinden alıp daha sonra uğraşmamak istiyorum. Konuya hakim olan arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Corsair lighting Node Pro, Aura Sync ile kullanma imkanı sunuyordu galiba veya herhangi bir Corsair RGB Hub'ı.
Corsair lighting Node Pro, Aura Sync ile kullanma imkanı sunuyordu galiba veya herhangi bir Corsair RGB Hub'ı.

Ya da RGB fanların yerine ARGB fanlar ekleyin. Bütçe olarak hangisi daha uyguna geliyorsa.

Ya da RGB fanların yerine ARGB fanlar ekleyin. Bütçe olarak hangisi daha uyguna geliyorsa.

Sanırım ARGB fan almak daha az maliyet oluşturabilir ama yine de tam olarak anlamadığım için anakartı incelemem gerek kaç ARGB fan bağlantısı var ona bakmak gerekiyor sanırım.

Sanırım ARGB fan almak daha az maliyet oluşturabilir ama yine de tam olarak anlamadığım için anakartı incelemem gerek kaç ARGB fan bağlantısı var ona bakmak gerekiyor sanırım.

ARGB fanların geneli, birbirine bağlantı imkanı sunuyor. Örneğin Cooler Master sickleflow ARGB fanlara göz atabilirsin.
ARGB fanların geneli, birbirine bağlantı imkanı sunuyor. Örneğin Cooler Master sickleflow ARGB fanlara göz atabilirsin.

Yani 1. fanın ARGB bağlantısını, 2. Fan'a, 2. fanın ARGB bağlantısını da 3. Fan'a bağlamak gibi imkanı var bazı ARGB fan modellerinde.

@NITRO Hocam konum burda açık şimdi görev gereği evden uzaktayım kesin olarak almam gereken birşey varsa şunu alsan daha iyi olur diyerekten önerebileceğiniz şimdiden alayım en azından gelmiş olur :) kasanın dahili ve sogutucunun dahili kumanda ve çoklayıcıları var sanırım paylaştığım görüntülerdeki gibi :)

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210327-212833_Chrome.jpg
    Screenshot_20210327-212833_Chrome.jpg
    45 KB · Görüntüleme: 180
  • Screenshot_20210327-203446_Chrome.jpg
    Screenshot_20210327-203446_Chrome.jpg
    37,1 KB · Görüntüleme: 138
@NITRO Hocam konum burda açık şimdi görev gereği evden uzaktayım kesin olarak almam gereken birşey varsa şunu alsan daha iyi olur diyerekten önerebileceğiniz şimdiden alayım en azından gelmiş olur :) kasanın dahili ve sogutucunun dahili kumanda ve çoklayıcıları var sanırım paylaştığım görüntülerdeki gibi :)
Kasa fanlarının ARGB olmadığından eminsen 3 adet ARGB fan almanı tavsiye ederim.
XIGMATEK GALAXY II PRO AT120 3x120mm ARGB FAN + KUMANDALI KASA FAN KİTİ fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bunu alabilirsin. Fiyat performans ürünüdür. 2 kademeli hız seçeneği vardır ve ışıklındırması fena değil. Bunun kontrolcüsünü direkt olarak anakarta bağlayabiliyorsun ve anakart üzerinden kontrol sağlayabiliyorsun. Tek yapman gereken 1 adet ARGB çoklayıcı almak. 1 ucuna bu linkteki fanları diğer ucuna ise SiverStone ledlerini takman yeterli gerisini Asus Armory Create programından yapabilirsin.

Kasa fanlarının ARGB olmadığından eminsen 3 adet ARGB fan almanı tavsiye ederim.
XIGMATEK GALAXY II PRO AT120 3x120mm ARGB FAN + KUMANDALI KASA FAN KİTİ fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bunu alabilirsin. Fiyat performans ürünüdür. 2 kademeli hız seçeneği vardır ve ışıklındırması fena değil. Bunun kontrolcüsünü direkt olarak anakarta bağlayabiliyorsun ve anakart üzerinden kontrol sağlayabiliyorsun. Tek yapman gereken 1 adet ARGB çoklayıcı almak. 1 ucuna bu linkteki fanları diğer ucuna ise siverstone LED'lerini takman yeterli gerisini ASUS armory create programından yapabilirsin.

Kasa fanları ARGB değil ama ilk etapta ARGB fan takımına para vermek istemiyorum çünkü kasanın önü komple mesh değil maalesef. Parçalar tamamlandı yarın bir aksilik olmazsa toplamasını yapacağız ama fan çoklayıcıya gerek kalacak mı onu çözemedim ASUS ROG B550-E GAMING'te kaç fan bağlantı noktası var bilmiyorum :) kasa ve soğutucudaki fanların resimleri bunlar :)
Kasa fanları ARGB değil ama ilk etapta ARGB fan takımına para vermek istemiyorum çünkü kasanın önü komple mesh değil maalesef. Parçalar tamamlandı yarın bir aksilik olmazsa toplamasını yapacağız ama fan çoklayıcıya gerek kalacak mı onu çözemedim ASUS ROG B550-E GAMING'te kaç fan bağlantı noktası var bilmiyorum :) kasa ve soğutucudaki fanların resimleri bunlar :)

Dosya Ekleri

• 20210404_151531.jpg
    20210404_151531.jpg
    100,7 KB · Görüntüleme: 178
  • 20210404_152154.jpg
    20210404_152154.jpg
    73,2 KB · Görüntüleme: 117
  • 20210404_151547.jpg
    20210404_151547.jpg
    107,2 KB · Görüntüleme: 151
  • 20210404_152212.jpg
    20210404_152212.jpg
    73 KB · Görüntüleme: 108
  • 20210404_152232.jpg
    20210404_152232.jpg
    77,2 KB · Görüntüleme: 119
  • 20210404_152243.jpg
    20210404_152243.jpg
    79,3 KB · Görüntüleme: 139
Hadi hayırlı olsun. Kasa LED'leri RGB imiş. Neyse zamanla eksikleri tamamlarsınız kafanıza göre artık.

Şu an sistemi kurdum hayırlısıyla bir sorunla karşılaşmadık ama bu pompa hızı fan hızı olayını beceremedim hangi programı kurmam gerek BIOS'a bağlı olmadan :) sizin konunuzda kullandığınız bir program var onu mu indirmem gerekiyor?

Dosya Ekleri

• 20210405_225352.jpg
    20210405_225352.jpg
    93 KB · Görüntüleme: 146

Geri
Yukarı