ASUS TUF GTX 1660 Super ısınmıyor

Kayra Cem

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu ekran kartı hakkında hiç bilgi yoktu. Almak isteyen arkadaşlar sıcaklık değerlerini görsün istedim. Çünkü direkt ısınır diyen birçok arkadaş vardı.
R6 sıcaklık testi: (Max 65 derce)

R6.PNG

Witcher 3 sıcaklık testi: (Max 66 derece)

witcher3.PNG

FurMark 30 dakikalık sıcaklık testi: (Max 72 derece)

FURMARK.PNG

Ekran kartı:

ekran.PNG

Kasanın kapağı kapalı iken test yapılmıştır.

Youtube da videoları izledim 85 dereceleri gördüm. Konularda 90 dereceye çıkıyor diyeni de gördükten sonra vazgeçip başka marka aldım. Keşke konu 2 gün önce açılmış olaydı.

YouTube'da videoları izledim 85 dereceleri gördüm. Konularda 90 dereceye çıkıyor diyeni de gördükten sonra vazgeçip başka marka aldım. Keşke konu 2 gün önce açılmış olaydı.

Dostum Ti modellerinde ısı borusu olmadığı için daha çok ısınıyor. Eğer Ti modelinin sıcaklıklarına baktıysan.

ASUS B450M Dragon - AMD Ryzen 5 2600 - XPG 8 GB Single Kit RAM - ASUS TUF GeForce GTX 1660 Super OC Ekran Kartı
Adata 240GB SU630 SATA SSD - Corsair Carbide Serisi SPEC-05 550W 80+ Kasa
Sistemim bu. FurMark test sonuçları da bu arkadaşlar. Sistem bugün elime geçti oyun yüklediğimde onunda testini atarım meraklısına.

Edit: MS yi cok kısa tutmuşum farkında değilim yarım saat tekrar test edip tekrar paylaşacağım. Kusura bakmayın.
Fikir oluşması açısından kasamdan bahsedeyim. 1x120mm önde giriş fanı ve 1x120mm arkada egzoz fan var. Kasanın üst kısmında 2 adet fan slotu var ama takılı değil. Yarım saat teste sokacaktım ama dk 25-30 arası 79 dereceleri görünce acaba 80'i geçecek mi diye 15 dk daha bekledim ve kart kendini 77 dereceye sabitledi 15 dk boyunca. Aaa oyunlarda derece kaç olur bilemiyorum henüz denemedim. Beni tatmin etti sıcaklıklar tepeye 2 fan daha koyulur ya da daha iyi bir kasa tercih edilirse alıcısını üzeceğini sanmıyorum bu kartın. Ayarları aşağıdaki şekilde ayarlayıp o şekilde soktum teste.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    45,1 KB · Görüntüleme: 42
  • Adsız.png
    Adsız.png
    41,6 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
Hocam bu TUF serisi ekran kartının 2 modeli var birisi sizin kullandığınız yani yeni çıkardıkları nesil diğeri ise içerisinde bakır ısı borusu olmayan ve gerçekten ısınan modeli Yani sizde ki iyisi

Yeni konular

Geri
Yukarı