ASUS TUF GTX 1660 Ti 81 derece normal mi?

• Konuyu başlatan Setro
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 216

Setro

Hectopat
Daha fazla  
Konu başlığından görüldüğü üzere oyunlarda 81 dereceleri buluyor. Ne yapmam lazım? Normal midir? Kasa masamın altında bir yerde duruyor. Ek olarak işlemci fanından çok ses çıkıyor. Sesinin kaydı var fakat buraya yükleyemiyorum. Bilgisayara zarar gelir mi?

Boşta 44 derecelerde geziyor fakat bir oyuna girdiğimde 81 derecelere çıkıyor.

Aslında 80 derece çok iyi bir değer değil. Sen UV yap macun bakımını falan yap fark edecektir. Ek olarak kasanın hava akışı nasıl ? mümkünse daha refah bi yere koy.
2021 Ağustos'tan beri bilgisayarı kullanıyorum ve ekran kartının macununu vs. değiştirmedim. Değiştirdiğimde düzelir mi? Ek olarak UV yap demişsiniz. O ne oluyor?

2021 Ağustos'tan beri bilgisayarı kullanıyorum ve ekran kartının macununu vs. değiştirmedim. Değiştirdiğimde düzelir mi? Ek olarak UV yap demişsiniz. O ne oluyor?
Siz öncelikle macun yenileyin, sorunu oda çözecektir büyük ihtimal. UV ise Undervolt. Bunun için birsürü video ve konu mevcut Tecnopath sosyal ve diğer forumlarda araştırabilirsiniz.

Siz öncelikle macun yenileyin, sorunu oda çözecektir büyük ihtimal. UV ise Undervolt. Bunun için birsürü video ve konu mevcut Tecnopath sosyal ve diğer forumlarda araştırabilirsiniz.
Termal macunu nereden yenilettirebilirim hocam? Bir sürü vida vs. çıkartıyor falan bu çok zahmetli bir iş. Vatan gibi yerlere gidip yenilettirebilir miyim?

Geri
Yukarı