ASUS TUF kronik ısınma sorunlu mu?

GPU için 80 derece fazla sanki.

İdeal sıcaklık aralığı 60-85 derece olmalı GPU için.
Hocam ekran kartında bayağı fark var ama.

Cihaz piyasadaki diğer gaming laptoplar ne kadar ısınıyorsa o kadar ısınıyor hatta 90 derece işlemci sıcaklığında olduğu anlarda bile klavyeden sıcaklığı hissetmiyorsunuz. Boost kapatarak 70 derecelerde de kullanabiliyorsunuz. Soba diyen arkadaşlar cihazı kullanmış mı acaba?

Bu ısınma sorunu tayfa nasıl bir kitleyse kullanmadan yorum yapmayın dendiği halde yanlış bilgi yaymaya devam ediyor. Warzone 60 derecede çalıştıran laptop varsa söyleyin herkes onu alsın. Şimdi kaynak göster desem youtubedaki malum videoyu yollar ama videoda adamın ısınma sorunundan değil daha fazla kanal açılmasından bahsettiğini anlayamaz. Sözün kısası, fanı sessiz çalışıp ısınmayan cihaz YOK. Varsa söyleyin kardeşim herkes ondan alsın. Sistem boştayken 90 derecede çalışan ve cihazı KULLANAN birçok insan varsa işte o zaman kronik sorunludur. Zaten böyle bir durumda ürün kusurludur ve geri toplatılır(normal şartlarda). 1660ti ve 144hz kombinasyonunu en uyguna Asus ya da msi markalarından hangisinde buluyorsanız onu alın derim. Daha önce hp kullandım ve memnun kalmadım fakat gaming olmadığı için arkadaşların paylaştığı model hakkında yorum yapamam.

Öyle diyorsunuz ama ben aldım 1660ti modelini cpu 90 95 aralığında geziyordu. Iade ettim
İşte ben de bundan bahsediyorum. Cihaza sahip olmayıp genellemelere dayalı yorumlarla yönlendirme yapmak sakıncalı. Ben TUF’taki deneyimlerimi aktarıyorum, memnunum da ama gidip de tuf al bile diyemem çünkü bu sonuçta elektronik bir cihaz. Kusurlu olabilir, arıza çıkarabilir vesaire sonuçta alan adam gelir bana der ki sen övmüştün bu cihazı aldım böyle oldu ne iş? Bence bu cihazlara direk soba tost makinesi gibi yakıştırma yapan arkadaşlar ya başka markaların fan boyu ya da karalama yapmaya çalışıyorlar. O yüzden sadece kullanıcılar yorum yaparsa çok daha faydalı olur konu sahibine.

Geri
Yukarı