ASUS TUF ısınma sorunu

TheFreak

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar ağır kullanımda CPU 98 dereceyi GPU 87 dereceyi görüyor. Bilgisayar yanar diye korkuyorum ama normal diyen de var. Altına soğutucu koydum hatta yetmedi şimdi yeni vakum soğutucu aldım ama hiçbir faydası yok. Ne yapayım ben bu bilgisayarı böylece kullanayım mı yoksa bir çözümü var mı? Undervolt da hiçbir işe yaramıyor bu arada. Ne CPU ne de GPU undervolt sıcaklıkları düşürmüyor. Sadece Turbo modu kapatabildim. O biraz düşürdü ama tabii performans da düştü. Ağır oyun da oynamıyorum oynadığım şeyler LoL ve CS 2.

O normal diyen tayfa için 100 derecede işlemcide sucuk pişirmek bile normal, insanı çileden çıkartırlar. İşlemci 90 derece diyorsun ''Yeeaaa normal kardeşim'' diyorlar :D

Sanırsam laptop kullanıyorsunuz, termal macunu yenileme vakti gelmiş gibi görünüyor.

Cihazı 5 ay önce aldım hocam zaten. Hiç dokunmadım bile. Bana da bu sıcaklıklar hiç normal gelmiyor ama aldığımdan beri böyle. Laptop bu, normal dediler. Ben de ellemedim.

Servise ver, macunu yenilesinler.

Ne zaman bakımlarını yaptırdın? Bu arada hangi TUF?

F15 modeli olsa bile 90 civarında gezmesi lazım en fazla. Bir problem olduğu kesin.

Cihazı 5 ay önce aldım hocam zaten. Hiç dokunmadım bile. Bana da bu sıcaklıklar hiç normal gelmiyor ama aldığımdan beri böyle. Laptop bu, normal dediler. Ben de ellemedim.
Yani tamam laptopların sıcaklığı biraz yüksek olur bu kısım normalde sizin sıcaklıklarınız bir laptop için bile normal durmuyor. Laptopunuzun ücretsiz bakım hakkı varsa bakım için servise yollayın bence, termal macun yenileyip tozunu alsınlar.

Geri
Yukarı