ASUS TUF Laptop Mavi Ekran Hatası

ufuk9703

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı artık kullanamayacak kadar sürekli mavi ekran almaya başladım. İnternette dolanırken, bazen oyuna girerken, masaüstünde programlarla çalışırken, bazen şarja takıp çıkarırken. Bilgisayar donuyor bazen kitleniyor bekliyor bazen direkt mavi ekran veriyor. Video ve Power state olarak veriyor mavi ekran kodlarını bazen de başka kodlar veriyor. Donanım testi yaptırdım sorun gözükmüyor format attım geçmedi. Windows 10 Pro orijinal Key'im var, bilgisayarım 1 senelik ASUS TUF. Minidump dosyalarını bırakıyorum yardım eden olursa çok sevinirim. @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Xbox 360 sürücüsünü sil. Hamachi'yi sil.

DDU ile sürücünü kaldırıp tekrar kur.

VPN veya Proxy varsa sil. Ağ kartı ve çipset sürücünü güncelle.

Klavye ve fare dışındaki USB cihazlarını çıkart. Kulaklığın, farenin veya klavyenin yazılımı varsa sil.

Rehberi uygula:

Uyku moduna alma ayarı varsa devre dışı bırak. Diski uyku moduna alma ayarı varsa 0 yap. Chrome üzerinden "Donanım Hızlandırma" ayarını kapat.

Kamera sürücünü sil. Aygıt yöneticisi -> Kamera -> Sağ tık -> Kaldır -> Bu aygıtın sürücü yazılımını sil -> Kaldır.

Intel grafik sürücünü güncelle.

DDU rehberini uygulayıp güncel GPU sürücülerinizi yükleyin.

Bunları yükleyin:

Xbox Gamepad takılıysa çıkartın. Sana gamepad yazılımları yüklediysen kaldır sürücüleriyle birlikte.
Hamachi denildiği gibi yüklüyse kaldır.

Güvenli modda bunları kaldır:
C:\WINDOWS\system32\drivers\fusbhub.sys
C:\WINDOWS\System32\drivers\com0com.sys

Windows güncellemelerini kontrol et.

Güç profilleriyle oynadıysan varsayılana al. Nvidia ve dahili GPU güç profillerinden şarjda ve bataryada olan ayarların aynı olmasına dikkat edin.

Geri
Yukarı