ASUS TUF Laptop şarjı en fazla %80'e kadar doluyor

nickimyok

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ASUS TUF Gaming bilgisayarım elime henüz yeni geçti bu yüzden tam hakim değilim ama ilk aldığımda %100 şarj oluyordu ama şu an nedense her şarja taktığımda şarjın %80 olarak ayarlanmış diye bildirim geliyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Merhaba ASUS TUF Gaming bilgisayarım elime henüz yeni geçti bu yüzden tam hakim değilim ama ilk aldığımda %100 şarj oluyordu ama şu an nedense her şarja taktığımda şarjın %80 olarak ayarlanmış diye bildirim geliyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?
Pil sağlığını korumak için mi acaba pek emin değilim :/

Control Center tarzı bir uygulama yok mu ASUS'un? Ben MSI kullanıyorum aynı şekilde %60'da sabit batarya sağlığı için.

Pil sağlığını korumak için yapılan bir ayar. BIOS'a girip kapatabilirsiniz fakat tavsiye etmem. Aynı şekilde kullandığım Samsung Laptop vardı. İlk aldığımda içi buçuk saat gidiyordu şarjı. Sırf bu ayar açık kullandım 7. senesinde şu anda 1 saat gidiyor şarjı hala. Kardeşimde Casper var aynı dönemde almıştık. Onda yoktu bu ayar onun batarya öldü mesela.

Pil sağlığını korumak için yapılan bir ayar. BIOS'a girip kapatabilirsiniz fakat tavsiye etmem. Aynı şekilde kullandığım Samsung Laptop vardı. İlk aldığımda içi buçuk saat gidiyordu şarjı. Sırf bu ayar açık kullandım 7. senesinde şu anda 1 saat gidiyor şarjı hala. Kardeşimde Casper var aynı dönemde almıştık. Onda yoktu bu ayar onun batarya öldü mesela.

Yani sence bu ayarın olması iyi bir şey değil mi?
MyASUS uygulamasından buldum arkadaşlar. Yardımlarınız için teşekkür ederim. PC kendisi öyle ayarlamış sıkıntı yok.

Yani sence bu ayarın olması iyi bir şey değil mi?
Sürekli şarjda kullanıyorsan pil ömrünü uzatmak için açık olması iyi ama ben yanıma alıp şarj edemeyeceğim bir yerde de kullanırım diyorsan tam şarj ayarına da geçebilirsin. Bu opsiyonun olması güzel uygulama üzerinden tek tuşla değiştirebiliyorsun. Evdeyken %60 dışarıdayken %100 şeklinde kullanılabilir.

Geri
Yukarı