ASUS TUF mu Acer Nitro 5 mi?

EvrenX

Hectopat
Arkadaşlar şu anda 2 adet laptop buldum ve bu ikisinden birini alacağım.
Asus Tuf Gtx 1660 Ti (8 GB RAM eklenecek)
ASUS'un bu modelinde GTX 1660 Ti ve 10300h var.
A15 modelinde kronik ısınma sorunu var deniliyor bu modelde var mı?
Bu modeli isteme sebebim GTX 1660 Ti olması.
Acer Nitro 5
Acer'in bu modelinde çok büyük bir artısı var o da AMD Ryzen 7 4800H gibi gerçekten güclü bir işlemciye sahip olması fakat içerisinde 1650 Ti var.
Şimdi konuyu açma sebebim şu.
ASUS TUF da 1660 Ti Yani 6 GB ekran kartı ve 10300h işlemci var ama A15 gibi kronik ısınma sorunu var mı?
Acer Nitro 5 de Ryzen 7 4800H var ve fiyatı gerçekten mükemmel. Ama forumda her gün Acer Nitro 5 ile alakalı sorunlu konular bulunmakta.
Laptopu kullanma amacım %50 Oyun %25 Ders %25 Eğlence (Video montaj, Google Chrome gezinti)
Bir de elimde laptop soğutucu fan var yani yüksek ısılara ulaşacağımı düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer Nitrolar gerçekten serin çalışıyor, neredeyse her incelemede bunu duyarsın zaten. Bir notebook alırken ısınması konusunda en ufak şüphem olsa ben o ürünü almazdım.

Hocam attığınız asusun farklı donanıma sahip versiyonunu kullanıyorum, cihazı afterburner üzerinden takip edince 80-85 dereceleri görüyorum. Turbo mod kapalıyken sıcaklık değerlerinde sıkıntı yok, ısındığı zaman da klavyede sıcaklığı hissetmiyorsunuz ki benim için önemli olan da bu. Fanlar yük altında sesli çalışıyor bundan biraz şikayetçiyim ve bendeki panel 60hz olan, renk canlılığı vesaire olarak bi tık daha iyi olabilirdi. Onun dışında cihazdan gayet memnunum sorunuz varsa da bildiğimce cevaplayayım. Acerin linkinde cihazı göremedim ama yazana göre değerlendirirsek acerdeki işlemciyi kullanıyorum ve gerçekten güçlü. İşlemciyle çok işim yok derseniz zaten İ5 10300 de işinizi rahatlıkla görecektir. Ram kesinlikle eklemelisiniz asusu alacaksanız. Ekran kartları arasında azımsanamaz fark var ama işlemci ve Ram olarak da Acer öne çıkıyor, ayrıca arkadaşlar cihazı çok övmüş vardır illa ki bildikleri. Acerdeki 1650 ti da günümüz için konuşursak tüm oyunları rahatlıkla oynatacak bir kart, 1660 olsa daha iyi olurdu tabii.

Hocam attığınız asusun farklı donanıma sahip versiyonunu kullanıyorum, cihazı afterburner üzerinden takip edince 80-85 dereceleri görüyorum. Turbo mod kapalıyken sıcaklık değerlerinde sıkıntı yok, ısındığı zaman da klavyede sıcaklığı hissetmiyorsunuz ki benim için önemli olan da bu. Fanlar yük altında sesli çalışıyor bundan biraz şikayetçiyim ve bendeki panel 60hz olan, renk canlılığı vesaire olarak bi tık daha iyi olabilirdi. Onun dışında cihazdan gayet memnunum sorunuz varsa da bildiğimce cevaplayayım. Acerin linkinde cihazı göremedim ama yazana göre değerlendirirsek acerdeki işlemciyi kullanıyorum ve gerçekten güçlü. İşlemciyle çok işim yok derseniz zaten İ5 10300 de işinizi rahatlıkla görecektir. Ram kesinlikle eklemelisiniz asusu alacaksanız. Ekran kartları arasında azımsanamaz fark var ama işlemci ve Ram olarak da Acer öne çıkıyor, ayrıca arkadaşlar cihazı çok övmüş vardır illa ki bildikleri. Acerdeki 1650 ti da günümüz için konuşursak tüm oyunları rahatlıkla oynatacak bir kart, 1660 olsa daha iyi olurdu tabii.
İşte buldum o laptopu bu tam olarak istediğim kriterlere sahip

İşte buldum o laptopu bu tam olarak istediğim kriterlere sahip
Bende Acer Nitro 5 kullanıyorum ama bu modeli değil. Bende aynı şekilde bozdan teknolojiden aldım. İlk geldiğinde hard disk arızalı gelmişti zar zor yenisini alabildim çünkü acerin müşteri hizmetleri berbat ötesi bir şey. Şöyle düşün bilgisayarında arıza oldu ve garanti devam etmesine rağmen tek başınasın. Gönderirsen arızalı olmayan yerden arızalı diye para isterler ve garanti dışı bırakırlar ki bizzat başıma geldi. 6 bin TL ye aldım 8 bin TL ücret çıkardılar. Gönderme sebebim ise şarjı çabuk bitmesi başka bir şeyi de yoktu. Tavsiyem başka bilgisayarlara bakman eğer çok çaresiz kalırsan Acer alabilirsin.

Geri
Yukarı