ASUS TUF performans modunda 93 derecelere çıkıyor

Crixus223

Hectopat
Daha fazla  
Sabah Windows kurulumunu yaptırdığım sıfır ASUS laptopumda PUBG adlı oyunu oynarken yüksek ayarlarda performans modun da, işlemci ve GPU sıcaklığım 75-80 arasında değişiyordu. Performans modunda ise 92-93 gördüm ve FPS 10'lu değerlere kadar düştü. Bilgisayar stabil ve boştayken GPU ve CPU sıcaklıkları ortalama 55-56 arası seyrediyor. Bu normal midir?
Sistem özellikleri:
Intel i5 11400H.
NVIDIA GeForce RTX 3060 95W.
16 GB Single channel RAM.
512 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabah Windows kurulumunu yaptırdığım sıfır ASUS laptopumda PUBG adlı oyunu oynarken yüksek ayarlarda performans modun da, işlemci ve GPU sıcaklığım 75-80 arasında değişiyordu. Performans modunda ise 92-93 gördüm ve FPS 10'lu değerlere kadar düştü. Bilgisayar stabil ve boştayken GPU ve CPU sıcaklıkları ortalama 55-56 arası seyrediyor. Bu normal midir?
Sistem özellikleri:
Intel i5 11400H.
512 GB SSD.

Laptop olduğu için.
Gayet normal.

Sistem özellikleri:
Intel i5 11400H.
512 GB SSD.

TUF serisinde ısınma problemi kronik sorun. Extra olarak performans modunda çalışıyor. Bence değerler normal.

Sistem özellikleri:
Intel i5 11400H.
512 GB SSD.

Altına ekstra bir soğutucu almalısın 10 derece civarı düşürür laptoplar için normal sıcaklık ve sıcaklık parçaların ömrünü kısaltır haberin olsun.

Altına ekstra bir soğutucu almalısın 10 derece civarı düşürür laptoplar için normal sıcaklık ve sıcaklık parçaların ömrünü kısaltır haberin olsun.

Veya vakumlu da alabilir.

Yanlış yazmışım hocam. Turbo modda 92-93 derece gördüm. YouTube'da bir arkadaş Cyberpunk'ı 82-79 derece oynayınca benimki bir anormal geldi bana.

Youtubedekiler genelde abartı oluyor ya da soğutması fena oluyor.
O adamda 92 derecedir ama soğutucusu 79 dereceye çekiyordur mesela.

Yanlış yazmışım hocam. Turbo modda 92-93 derece gördüm. YouTube'da bir arkadaş Cyberpunk'ı 82-79 derece oynayınca benimki bir anormal geldi bana.

Normal dereceler dediğim gibi soğutucu alın vakumlu veya altına fanlı 10 derece düşürür hem youtubedekiyle aynı olmaz coğu zaman.

Veya vakumlu da alabilir.

Youtubedekiler genelde abartı oluyor ya da soğutması fena oluyor.
O adamda 92 derecedir ama soğutucusu 79 dereceye çekiyordur mesela.
Bende 2 fanlı bir soğutucu var fakat havası elimi dayayınca bile zor hissediliyor. Kalite bir tane alsam dereceyi ciddi şekilde iyileştirebilir miyim sence

Geri
Yukarı