ASUS TUF Plus Gaming RAM MHz sorunu

15744649264043441832596397418771.jpg

Bazen böyle şeyler olabiliyor, üretici firma bir ekstra bir özellik için yerini ayarlamış fakat fiyatlandırma nedeni ile bu seriye takmamış olabilir.
Yardımınız için teşekkürler. Garantiden döndüğünde sonuçları paylaşıcam.
Anakartı garantiye gönderdim. CPU soketi değiştirilmiş ve bios yazılmış, peki bilin bakalım ne oldu ? Sadece a2 çalışmıyordu artık hiç görüntü gelmiyor ... ( hiç çalışmadı baya bozup yollamışlar Tekrar garantiye yolladım ve değişim veya iade istedim hayırlısı bakalım bekliyorum ... ( Gelişmeleri paylaşacağım )

Son düzenleme:
Anakart garantiden geldi :D bios güncellemesi yapmışız sonra bioz arızalanmış ondan gôrüntü gelmiyormuş jfkajdka ( Anakart garantiden geldikten sonra hiç çalışmamıştı ) ama müşteri memnuniyeti adına tamir etmişler para almamışlar fjakfjaj. Artık ram slotlarım çalışıyor ama yük altında sistem kitleniyor ... Yine garantiye gönderdim. TEK SÖYLEYECEĞİM ASUS PİŞMANLIKTIR.
Büyük problem, iade çıkar ise güzel olur.
Hocam ankartı son garantiden almamda hiç bir problem yok diğer parçaları konturol edin dendi yazılı rapordada öyle yazıyor . Acaba HDD demi diye arkadaşın pc ye takıp onda test ettim HDD sağlam anakart da sağlam zaten ramları alalı 20 gün oldu gerçekten böyle bir sorunun işlemciden olması mümkünmü
Büyük problem, iade çıkar ise güzel olur.
Bence asus 3. Garantiye gönderişim olduğu için ciddiye almadı öylesine bir rapor hazırladılar diye düşünüyorum.

İşlemcinin bacaklarına zarar verilmiş ise mümkün, fakat sizin öyle bir şey yapmadığınızı varsaydığım için bunu yazmadım.
THH başvurusu yapabilirsiniz.
Bacaklar sağlam hatta en ufak eğilme bile yok genelde bu sorunları yaşayanlar anakart değiştirdiğinde düzelmiş. Herhangi bir bilgisayarcıya götürüp test ettirsem ve anakartta şu arızalı diye götürsem servise ilgilenirlermi acaba

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı