ASUS TUF Z390 GAMING PRO RAM uyumluluk

TufanTsubasa

Decapat
Merhaba. CMK16GX4m2E3200c16 marka ve model RAM sahibiyim üstte belirttiğim anakartım ile RAM'lerimin uyumlu olup olmadığını öğrenmek için ASUS QVL listesine baktığımda bulamadım. Kullanan birileri varsa yardımcı olabilir mi?
2. olarak ise 3200 MHz'ye çektim öyle kullanıyorum. Anakartım izin veriyor ama arada sırada internette gezinirken çat diye bir donma oluyor ve hiçbir şey yapamıyorum. Reset atmak zorunda kalıyorum sizce bu duruma RAM'lerin etkisi var mıdır? Varsa bile ne kadar etkilidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. CMK16GX4m2E3200c16 marka ve model RAM sahibiyim üstte belirttiğim anakartım ile RAM'lerimin uyumlu olup olmadığını öğrenmek için ASUS QVL listesine baktığımda bulamadım. Kullanan birileri varsa yardımcı olabilir mi?
2. olarak ise 3200 MHz'ye çektim öyle kullanıyorum. Anakartım izin veriyor ama arada sırada internette gezinirken çat diye bir donma oluyor ve hiçbir şey yapamıyorum. Reset atmak zorunda kalıyorum sizce bu duruma RAM'lerin etkisi var mıdır? Varsa bile ne kadar etkilidir?
Ram etkisi tabiki vardır. Eski sistemde bahsettiğiniz problemi yaşıyordum ve problemin ramden olduğuna kendim gözlerimle gördüm. Ama uyumluluk mu yoksa ram mi o tartışılır.

Peki benim belirttiğim RAM'ler ASUS'un sitesinde yazmıyor farklı bir yerden kontrol etme şansım var mı ?
Ayrıca Technopat tarafından toplanılan AMD işlemcili 2060 süper sisteminde de Anakart listesine baktım RAM'ler uyumlu listede görünmüyor neden acaba ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı