Elektronik ASUS TUF Radeon RX6800 Gaming OC 16 GB 12499TL

XFX almıştım 12.000'e. Ama ASUS o zaman olsaydı ASUS'u tercih ederdim. Bu arada XFX'de 50 derecelerde çalışıyor oyunlarda.

XFX almıştım 12.000'e. Ama ASUS o zaman olsaydı ASUS'u tercih ederdim. Bu arada XFX'de 50 derecelerde çalışıyor oyunlarda.
XFX çok iyi bir yükseliş yaptı. Özellikle 2 fanlı modelleri çoğu firmayı tokatladı benim kanaatimce. Pişman olmazsınız, ki olmamışsınız.

XFX çok iyi bir yükseliş yaptı. Özellikle 2 fanlı modelleri çoğu firmayı tokatladı benim kanaatimce. Pişman olmazsınız, ki olmamışsınız.
Bir önceki ekran kartım XFX RX 6600'dü. Oda 60 dereceyi geçmiyordu. Bu dediğim değerler boşta sıfır RPM ve full yükse %40-50 fan hızı ile. Kasadan ses bile çıkmıyor yani.

Bir önceki ekran kartım XFX RX 6600'dü. Oda 60 dereceyi geçmiyordu. Bu dediğim değerler boşta sıfır RPM ve full yükse %40-50 fan hızı ile. Kasadan ses bile çıkmıyor yani.
Furmark testinde hotspot sıcaklığının 80 ya da 90 olacağına eminim. Kısacası ekran kartlarında edge sıcaklığının hiçbir önemi yok çünkü throttle'ı sağlayan sıcaklık hotspot sıcaklığı.

Kasanız nedir? Bu kadar soğuk olması şaşırttı beni.
Büyük ihtimal 50 derecede çalıştığı oyunlar Valorant,CSGO gibi CPU intensive oyunlardır. GPU yükü isteyen oyunlarda 50 derecede çalışması im kan sız.

İşlemcim 5600G, XFX ile Sapphire arasında 6700 alacaktım kararsızım. 1080p 144Hz için bu 6800 5600G'ye fazla gelir mi? Oynadığım oyunlar genelde hikayeli yüksek grafik isteyen oyunlardır.

Evet yüksek miktarda darboğaz oluyor işlemciyi yükseltmeyeceğiniz sürece ya da 2K ya geçmediğiniz sürece mantıklı olmaz.

Geri
Yukarı