Elektronik ASUS TUF Radeon RX6800 Gaming OC 16 GB 12499TL

İşlemcim 5600G, XFX ile Sapphire arasında 6700 alacaktım kararsızım. 1080P 144Hz için bu 6800 5600G'ye fazla gelir mi? Oynadığım oyunlar genelde hikayeli yüksek grafik isteyen oyunlardır.
5600G aşağı yukarı 5500 kafasında bir işlemci, 1080p'de darboğaz yapacaktır. 1440p'de ise belli oyunlar hariç çok problem olmaz

Kasanız nedir? Bu kadar soğuk olması şaşırttı beni.
Darkflash DLX21. Witcher 3 2K'da 50 derecede çalışıyor. Cyberpunkta 55 derece falan.

Furmark testinde hotspot sıcaklığının 80 ya da 90 olacağına eminim. Kısacası ekran kartlarında edge sıcaklığının hiçbir önemi yok çünkü throttle'ı sağlayan sıcaklık hotspot sıcaklığı.
Sonuçta her zaman normal değeri baz alıyoruz. Bu sıcaklık yüksek mi? diye konular da açılıyor. O yüzden ben normal sıcaklıktan bahsettim.

Darkflash DLX21. Witcher 3 2K'da 50 derecede çalışıyor. Cyberpunkta 55 derece falan.

Sonuçta her zaman normal değeri baz alıyoruz. Bu sıcaklık yüksek mi? diye konular da açılıyor. O yüzden ben normal sıcaklıktan bahsettim.
Yok hayır yüksek değil ama oyunlarda 50 derecede calısıyor demen biraz yanıltıcı.

Ben de Valorant oynadıgım zaman ekran kartım 40 derecede(hotspot) çalışıyor :D O zaman ben de 40 derecede çalışıyor diyeyim. CP23 ya da DL2 oynadığımda ise 60-70 arası gidip geliyor hotspot.

Muhtemelen ayarlarınız ultrada değil ve karta %100 yük binmiyor. Kullandığınız kart, serin çalışan bir kart ama şu anki kocaman bloklu 4000 serileri anca 55-60 derece çalışıyor.

Muhtemelen ayarlarınız ultrada değil ve karta %100 yük binmiyor. Kullandığınız kart, serin çalışan bir kart ama şu anki kocaman bloklu 4000 serileri anca 55-60 derece çalışıyor.
Hocam daha ne kadar üstüne basarak söylemem gerek. %98-%99 kullanımda, 2K Bütün ayarlar Ultra. Yansımayı açmıyorum tabii ki.

Geri
Yukarı