ASUS TUF RTX 2060 ısınıyor

YalinAkpinar

Decapat
Yer
Neptün
Daha fazla  
Merhaba dostlar, bir süre önce satın aldığım ASUS TUF RTX 2060 6 GB kartı neredeyse hep sıcak. Fortnite ve Sniper Elite 4 oyunlarında denedim genelde 80-83-78 derece arasında gidip geliyor ( Ultra 1080p ayarlarda). MSI Afterburner'dan baktığıma göre fan hızı genelde 80 ve 75 arasında otomatik karar veriyor. Sizce bu ısı uzun kullanımda (3-4 yıl ) bana bir sorun çıkarır mı?

Merhaba dostlar, bir süre önce satın aldığım ASUS TUF RTX 2060 6 GB kartı neredeyse hep sıcak. Fortnite ve Sniper Elite 4 oyunlarında denedim genelde 80-83-78 derece arasında gidip geliyor ( Ultra 1080p ayarlarda). MSI Afterburner'dan baktığıma göre fan hızı genelde 80 ve 75 arasında otomatik karar veriyor. Sizce bu ısı uzun kullanımda (3-4 yıl ) bana bir sorun çıkarır mı?

Hocam kasanın hava akışı iyi mi acaba OC falan yapmadıysanız gerçi Ultra grafiklerde oynuyorsanız pek bir şey diyemem sürücüler güncel tutmaya önem gösterin kasanız temiz dursun hava akışında sorun olabilir ama kasanızın.

Hocam sıkıntı çıkarabilir termal macununa vs bakabilir misiniz garanti sıkıntısı olmazsa eğer garanti sıkıntırıs var ise garantiye gönderin değişim talep edin fakat yine sosyalde çok gördüğümüz stok yok deyip parasını ödeme mevzusu çıkabilir değişim talep ederseniz.

Kanka sana 1 2 haberim var ya kasan mesh değil hava çıkmıyor sıcak hava dönüyor ya da miningli kart aldın fanları falan öldü macun çürüdü eğer 2 ci ise tamir için bilen birine kartı açtır macun sürdür fanlar problem varsa 100 150 lira fan al karta çözülür bir de bende sistem topluyorum ekran kartı yok nereden buldun 3 denilen şeye 5 vermediysen.

Hocam kasanın hava akışı iyi mi acaba OC falan yapmadıysanız gerçi Ultra grafiklerde oynuyorsanız pek bir şey diyemem sürücüler güncel tutmaya önem gösterin kasanız temiz dursun hava akışında sorun olabilir ama kasanızın.
Hocam kasam

Xigmatek EN43613 Beast X-Power 650W Birde normal fanlara ekstra üste 2 adet 1 egzoz birde normal fan bulunmakta. Sürücülerimi en son dün bakmıştım güncel gözüküyor.​

Kanka sana 1 2 haberim var ya kasan mesh değil hava çıkmıyor sıcak hava dönüyor ya da miningli kart aldın fanları falan öldü macun çürüdü eğer 2 ci ise tamir için bilen birine kartı açtır macun sürdür fanlar problem varsa 100 150 lira fan al karta çözülür bir de bende sistem topluyorum ekran kartı yok nereden buldun 3 denilen şeye 5 vermediysen.
Kanka kart sıfır vatan bilgisayardan satın aldım. Kasam

Xigmatek EN43613 Beast X-Power 650W​

Hocam kasam.

Xigmatek EN43613 Beast X-Power 650W bir de normal fanlara ekstra üste 2 adet 1 egzoz bir de normal fan bulunmakta. Sürücülerimi en son dün bakmıştım güncel gözüküyor.​

Kanka kart sıfır Vatan Bilgisayar'dan satın aldım. Kasam

Xigmatek EN43613 Beast X-Power 650W​

NVIDIA verilerine göre 80 dereceyi görmesi normal kartın çok endişe etme yani 2 3 sene düzgün kullanımda rahat götürecek bir kart.

RTX 2060 için NVIDIA kendi sayfasında maksimum sıcaklık değerini 88 derece olarak belirtmiş. 88 derecenin üstüne çıktığı zaman GPU hızını düşürür, ısınmayı engeller. Sorun çıkartacağını sanmıyorum, kullanırsın uzun süre.

1.jpg

Son düzenleme:
Hocam kasanızda fan var ama mesh olmadığı için önü cam olduğu için hava akışı olmuyor ön fanlar pek işe yaramıyor.

Hocam 1660 kullanıyorum boşta 32 derece yükte 60 derece :D

1660 ile 2060 bir değil çok fazla farklı özellikleri var zaten arkadaş oyunlarda çıkıyor o dereceye demiş yüksek ayarlarda oynuyorsa oyunları NVIDIA verilerine göre normal bir derece.

Yeni konular

Geri
Yukarı