ASUS TUF RTX 2060 Sıcaklık Değerleri

Mr. Developer

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, sistemim şu şekilde:

-AMD Ryzen 5 2600 Stok Soğutuculu
-ASUS Prime B450M-K
-ASUS TUF RTX 2060 Gaming OC 6 GB
-Crucial 2x8 16 GB 3000 MHz CL15
-Crucial BX500 480GB SSD
-Xigmatek Sirocon 2 4X120 mm fan(3 önde, 1 arka egzoz) 650W 80+

Sistem boştayken işlemcim 38-45 derecelerde, ekran kartım da benzer şekilde. GTA 5 1080P Ultra ayarlarda(gelişmiş grafik ve msaa kapalı) ekran görüntüsündeki gibi değerler karşılıyor:

Grand Theft Auto V Screenshot 2019.09.28 - 23.29.38.97.png

ASUS GPU Tweak 2 ayarlarım aşağıdaki gibi:

gputweak2.png

gputweak.png

Ekran kartı hedef sıcaklık olarak 83 dereceyi aştığını görmedim ama zorlayıcı oyunlarda da(GTA 5, Witcher 3. ) 80'in altına düşmüyor. 80-81-82-83 derecelerinde takılıyor. FPS sıkıntısı yaşamıyorum ama haliyle fanlar çok ses çıkartıyor ve bu beni gelecek adına endişelendiriyor kartın ömrü açısından. Bu arada Mersin'de yaşıyorum ve oda sıcaklığım 28 derece dolaylarında.

TUF serisi RTX 2060 kullanan varsa deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sistem bendede mevcut tuf serisi ekran kartlarında malesef soğutma çok kötü kullandığınız xigmatek marka kasanın ön panelini çıkarıp kullanırsanız 6_7 derecelik sıcaklık düşüşü sağlayabilirsiniz (sadece bir tavsiye )kasanın ön yüzeyindeki havalandırma delikleri var fakat deliklerin arkası kapalı olduğu için hava sirkülasyonu yeterince iyi değil fanlar havayı içeri veremediği için kartın sıcaklığı 83_84 derecelere kadar cikabilmekte sizinde tavsiyeleriniz varsa paylaşın lütfen

Aynı sistem bendede mevcut tuf serisi ekran kartlarında malesef soğutma çok kötü kullandığınız xigmatek marka kasanın ön panelini çıkarıp kullanırsanız 6_7 derecelik sıcaklık düşüşü sağlayabilirsiniz (sadece bir tavsiye )kasanın ön yüzeyindeki havalandırma delikleri var fakat deliklerin arkası kapalı olduğu için hava sirkülasyonu yeterince iyi değil fanlar havayı içeri veremediği için kartın sıcaklığı 83_84 derecelere kadar cikabilmekte sizinde tavsiyeleriniz varsa paylaşın lütfen
Onun yerine, fanların hızını yükseltemiyor muyuz?

Vsync açarak bazı oyunlarda kartı fazla yormuyorum haliyle daha az ısınıyor. Tabii bi GTA V, The Witcher 3 ya da Forza Horizon 4 için pek geçerli olmuyor... :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı