ASUS TUF RTX 3080 için 650W PSU yeter mi?

Sanırım sizin bilgisayar konusunda pek bir bilginiz yok, 12400F ile 3080 kullanılabilir elbette ama 3080'in %70-75 gibi bir verim alınabilir iyimser olursak %80.

Eminim çok bilgilisinizdir hocam kendi bilginizle at gözlüğü takın hayata devam edin.

Sadece %15 ile kalsa iyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam üzecek bir darboğaz yapıcağını düşünmüyorum şahsen ama 12600KF olsa daha iyi olabilirmiş.

Sonuç olarak arkadaşın aklını çok karıştırmış olabiliriz.

750W bir güç kaynağı alırsanız kafanız rahat eder, bilinmedik bir markanın bilinmedik bir 650W güç kaynağı sisteminize risk oluşturur, pişman olmamak adına 750W bilindik bir markanın güç kaynağı ile sorunsuz bir şekilde kullanırsınız.

Konumuz 12400F ve RTX 3080. Sen direkt 5800X RTX 3080 orneğini vermişsin. Adamda 5800X ile işimiz olmadığını ve 12400F ile yorum yapmamızı gerektiğini soyledi. Sende hemen konuyu darboğaza çevirmişsin. Ne dediğinden bihaberdarsın yani.
Dostum bak şimdi. Ben neden 850W gerektiğini hesaplarken örnek değerleri böyle baz aldığımı söyledim. 650W yetersiz dedim arkadaş da bana yeter diyor.
Diyorum ki ben 3080'nin yanına R7 5800x gibi bir şey düşündüm de 850W dedim sen niye İ5 12400F düşündün madem bu işi biliyorsun diyorum.
Bu konuşma geçereken konu sahibi daha işlemcisini söylememişti bile.

Dostum bak şimdi. Ben neden 850W gerektiğini hesaplarken örnek değerleri böyle baz aldığımı söyledim. 650W yetersiz dedim arkadaş da bana yeter diyor.
Diyorum ki ben 3080'nin yanına R7 5800X gibi bir şey düşündüm de 850W dedim sen niye i5 12400F düşündün madem bu işi biliyorsun diyorum.
Bu konuşma geçereken konu sahibi daha işlemcisini söylememişti bile.

Aslında watt gücünü yazarken belirtmişti neyse konu daha fazla uzmasın bu kadar yeterli.

5800X bile taksan rahatlıkla yeter. 105 + 320 = 425 Watt yapar. Kaldı ki her zaman tam güç çekmeyecek.
Kalan watt ise diğer parçalar için yeterli.

Sonuç olarak arkadaşın aklını çok karıştırmış olabiliriz.

750W bir güç kaynağı alırsanız kafanız rahat eder, bilinmedik bir markanın bilinmedik bir 650W güç kaynağı sisteminize risk oluşturur, pişman olmamak adına 750W bilindik bir markanın güç kaynağı ile sorunsuz bir şekilde kullanırsınız.

750W iyi bir PSU önerir misiniz hocam mecbur PSU değiştireceğiz o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı