ASUS TUF RTX 4070 Ti vs MSI Ventus RTX 4070 Ti super

Bedirhan099

Picopat
Daha fazla  
ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti OC 12 GB GDDR6X 192 bit DLSS 3 ekran kartı(36bin TL)

MSI GeForce RTX 4070 Ti super Ventus 2X OC 16 GB GDDR6X 256 bit DLSS 3 ekran kartı(36500TL)

ASUS olan 3 fanlı ve soğutması daha iyi sanırım MSI olan Ti super olmasına rağmen küçük ve soğutması zayıf bunları tek olarak almayacağım hazır sistem olarak alacağım değiştirme şansım yok. Sizce hangisi?

Sistemlerin linklerini ve maksimum bütçenizi belirtirseniz daha iyi yardımcı olabilirim size.

Tamamdır 1 saniye bütçem monitör dahil 65 falan bu arada özelleştirip alıyorum Ryzen 5 7500F olana da Ryzen 7 7800x3D ekliyorum her ikisinde de SSD'yi kc 3000 yapıyorum RAM'leri de yükseltiyorum.
CARNAGE-4070TISUPER / AMD Ryzen 5 7500F MPK / MSI GeForce RTX 4070 Ti SUPER Ventus 2X OC 16GB / 16GB RAM / 1TB SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

ULTIMA-TUF4070Ti / AMD Ryzen 7 7800X3D / ASUS TUF GAMING GeForce RTX 4070 Ti OC 12GB / 16GB RAM / 1TB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Bütçene bağlı asus olan sistem daha iyi olur.

Bütçene bağlı ASUS olan sistem daha iyi olur.

Şöyle bir şey var ASUS ve MSI olanların arasında ekran kartı hariç tek fark ASUS'un anakartı daha iyi bence hem onu göz önünde bulundurursam hem de MSI ekran kartı sıkıntılı dediler birkaç yerde bir de hazır sistem olarak arada 3 4 k fark oluyor MSI daha pahalı.

ASUS TUF Gaming OC GeForce RTX 4070 Ti süper ekran kartı aldım cuma günü, EA FC24 oynayamıyorum anlamsız DirectX hataları oyundan atmalar yaşıyorum, devre arasını göremiyorum başka bir oyunla denemedim sadece bu oyunu oynuyorum çünkü kartı aldığıma çok pişman oldum.

Şöyle bir şey var ASUS ve MSI olanların arasında ekran kartı hariç tek fark ASUS'un anakartı daha iyi bence hem onu göz önünde bulundurursam hem de MSI ekran kartı sıkıntılı dediler birkaç yerde bir de hazır sistem olarak arada 3 4 k fark oluyor MSI daha pahalı.

Ventus serisinin eski nesil kartlarında sıcaklık sorunları vardı ama 4000 serisinde herhangi bir sıkıntısı yok. Forumda kullananlar var ve sıcaklık sorunu yaşamıyorlar.

Geri
Yukarı