ASUS TUF RX 5700 XT ısınma sorunu nasıl çözülür?

Memoli Jack

Centipat
Daha fazla  
Selamlar benim elimde bu kart var ve hala kullanıyorum ama son günlerde çoğu oyunu açamaz oldum ısınmadan dolayı bunun için araştırdımda bu kartlar hatalı üretilmiş bende de o modelden var ama şimdi ne yapsam bilemiyorum bilgisayarcıya falan götürsem bu ısıma sorunu çözerler mi?

(macundan veya herhangi bir tozdan sıkıntı yok fabrika çıkış hatalıymış)

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar benim elimde bu kart var ve hala kullanıyorum ama son günlerde çoğu oyunu açamaz oldum ısınmadan dolayı bunun için araştırdımda bu kartlar hatalı üretilmiş bende de o modelden var ama şimdi ne yapsam bilemiyorum bilgisayarcıya falan götürsem bu ısıma sorunu çözerler mi?

(Macundan veya herhangi bir tozdan sıkıntı yok fabrika çıkış hatalıymış)

Evet böyle bir problem vardı, sıcaklıklar ne durumda?

80 derecede ekran kartının kapanmaması lazım, belki hotspot sıcaklığı aşırıdır, bir de onu kontrol edin, GPU-Z'deki sensör kısmından bakabilirsiniz.
oyuna göre kapanıyor bazı oyunları açtığı zaman ilk 10-20 saniyede kapanıyor bazen 80-85 derecede oyun oyuyorum

80 derecede ekran kartının kapanmaması lazım, belki hotspot sıcaklığı aşırıdır, bir de onu kontrol edin, GPU-Z'deki sensör kısmından bakabilirsiniz.
kart boşta iken derece 70 lerde hotspotda 80 lerde geziniyor oyunda ise 80 derecelrede iken hotspot 110 larda geziniyor

Son düzenleme:
Oyuna göre kapanıyor bazı oyunları açtığı zaman ilk 10-20 saniyede kapanıyor bazen 80-85 derecede oyun oyuyorum

Kart boşta iken derece 70'lerde hotspotda 80'lerde geziniyor oyunda ise 80 derecelrede iken hotspot 110'larda geziniyor

Bu karta termal bakım yapıp test etmek gerekiyor.

Geri
Yukarı