ASUS TUF RX 6900XT 17.999 TL!

AMD kartları şuan eski ryzen serileri gibi sıkıntılı daha tam optimizasyon edilmedi 2-3 seneye inşallah oturmuş olur o zaman fiyatları bu şekilde tutarlarsa alırız tabii.
Isınma sorunu olmayan GDDR6 bellek ile GDDR6X oyun performansı alıyor bu kart, 1080P ve 1440P de 3090'ı geçiyor ve özel olarak en iyi çip seçilmiş XTXH 6900 XT versiyonları 2900 MHz'ye kadar çıkıp 3090'ı geçiyor. AMD Radeon Software desen Nvidia'nın milattan önce kalma kontrol paneline göre çok daha işlevli ve şık. Tek tıkla driver güncelleyebiliyorsun aynı nvidia gibi. Her yeni oyun çıktığında anında o oyun için yeni driver çıkıyor 1 hafta önce Ghostwire tokyo için driver çıktı. FSR 2.0 ın gelmesine çok az kaldı eğer söylenenler doğruysa DLSS ayarında bir şey olacak zaten. Burda optimize olmayan bir şey varsa o da sizin nvidia fanboyluğunuz ve beceriksiz kullanıcılar. 6900 XT'yi sıvı metal ile kullanıyorum ve 3d Mark Timespy benchmarkında tüm hava soğutmalı 3090'ların üstünde oturuyorum. Grafikler ve puanlar her şeyi açıklıyor zaten.

@classy01 Yazdığımı doğru okumamışsın bile iğnelemek için güzelim parmaklarını yormuşsun. Radeon'un yaptığı bu işlemleri yıllardır Nvidia yapıyor zaten herkes AMD sürücülerinin ne kadar geç update edildiğinden yakınırdı adamlar daha yeni yeni ağırlık vermeye başladılar. Kimse firmaların fan boyu değil herkes en iyisini ne kadar ucuza kapatırım olayına bakıyor.

Tekrar tekrar okursun bak ne yazmışım;
AMD kartları şuan eski ryzen serileri gibi sıkıntılı daha tam optimizasyon edilmedi 2-3 seneye inşallah oturmuş olur o zaman fiyatları bu şekilde tutarlarsa alırız tabii.

AMD kullanıcıları tabii ki beğenmedi bu yorumu :)

@classy01 Yazdığımı doğru okumamışsın bile iğnelemek için güzelim parmaklarını yormuşsun. Radeon'un yaptığı bu işlemleri yıllardır Nvidia yapıyor zaten herkes AMD sürücülerinin ne kadar geç update edildiğinden yakınırdı adamlar daha yeni yeni ağırlık vermeye başladılar. Kimse firmaların fan boyu değil herkes en iyisini ne kadar ucuza kapatırım olayına bakıyor.

Tekrar tekrar okursun bak ne yazmışım;
Ben de zaten RX 500 serisinin kötü zamanlar olduğunu biliyorum, hatta RX 5000 serisinde bile sorunlar vardı özellikle 5700 xt ile. Ama şuan yeni kartlarda sorun yok, eski radeon ile şu anki radeon aynı değil. 6900 XT indirimi konusunda AMD karta para vereceğime bağış yaparım derseniz iğlenirsiniz çünkü konumuz ne eski radeon ne de RX 500 serisi, konumuz 6900 XT. NVIDIA'nın %5 performans artışı için 1000 dolar daha pahalı olan 3090 Ti'ı çıkartmasında sıkıntı yok ama :D siz nvidia yı yücelttikçe böyle olmaya devam edecek. Ona bakılırsa Samsung'un eskiden çıkardığı Note 7 patlıyor diye şuanda hiç Samsung telefon almayalım mı? Sizin yaptığınız şey bu.

Bende zaten RX 500 serisinin kötü zamanlar olduğunu biliyorum, hatta RX 5000 serisinde bile sorunlar vardı özellikle 5700 xt ile. Ama şuan yeni kartlarda sorun yok, eski radeon ile şu anki radeon aynı değil. 6900 XT indirimi konusunda AMD karta para vereceğime bağış yaparım derseniz iğlenirsiniz çünkü konumuz ne eski radeon ne de RX 500 serisi konumuz 6900 XT. NVIDIA'nın %5 performans artışı için 1000 dolar daha pahalı olan 3090 Ti'ı çıkartmasında sıkıntı yok ama :D siz nvidia yı yücelttikçe böyle olmaya devam edecek. Ona bakılırsa Samsung'un eskiden çıkardığı Note 7 patlıyor diye şuanda hiç Samsung telefon almayalım mı? Sizin yaptığınız şey bu.
Dostum buradaki kimsenin firmalarda hissesi yüzdesi yok fanboyluk yapsın bi aşamadınız şu olayı ama şöyle bir gerçek var ki, Nvidia<Apple ise Radeon<Samsung'tur geçmişten gelen önyargıları kırmak zaman ister hala daha ryzen cpu'lara önyargıyla bakanlar var gülüp geçiyorum ama adamlar haksız değil hayvan gibi ısınıyodu eski seriler şimdi inteli bedava verseler takmam anakartıma. Yakın zamanda kız arkadaşıma kasa toplamayı düşünüyoruz AMD diye diye aklıma soktunuz alıp bi deneyecem 6900XT bir sorun çıkarsa tek tek etiketleyip sizi konu açacam burada ona göre :D

Dostum buradaki kimsenin firmalarda hissesi yüzdesi yok fanboyluk yapsın bi aşamadınız şu olayı ama şöyle bir gerçek var ki, Nvidia<Apple ise Radeon<Samsung'tur geçmişten gelen önyargıları kırmak zaman ister hala daha ryzen cpu'lara önyargıyla bakanlar var gülüp geçiyorum ama adamlar haksız değil hayvan gibi ısınıyodu eski seriler şimdi inteli bedava verseler takmam anakartıma. Yakın zamanda kız arkadaşıma kasa toplamayı düşünüyoruz AMD diye diye aklıma soktunuz alıp bi deneyecem 6900XT bir sorun çıkarsa tek tek etiketleyip sizi konu açacam burada ona göre :D
Hocam sizin kafa yapısı çok yanlış ya da piyasayı takip etmiyorsunuz. i9 12900K, 5950X den bile daha iyi bu yüzden çok para varsa şuan AMD işlemci almak saçmalık. Bence sizin daha önce memnun kaldığınız şeyleri tekrar tekrar satın alıp hayatınızı monotonlaştırmak yerine yeni şeyler denemeniz lazım. Ben mesela bu ay 3 kere internet sağlayıcısı değiştirdim çünkü deniyorum ve şans veriyorum en çok Superonline'ı beğendim o yüzden şuan onu kullanıyorum. Eski kartım 3070 idi sattım 6900 xt aldım eski işlemcim 10900K idi sattım 5900x aldım. Yani yeni şeylere açık olmak tavsiyemdir. Ha 6900 XT alırsanız kesin sorun yaşamazsınız demiyorum çünkü teknoloji şans işi ancak ekran kartı alıyorsunuz araba değil yani dünyanın sonu da değil. Kaldı ki sorun yaşamayan kişi sayısı sorun yaşayan kişi sayısından fazla ise her sorun çözülür çünkü o donanım veya yazılım kronik sorunlu değildir demek olur bu.

Siz ekran kartı için 18.000₺ ucuz diyorsanız biz hiç konuşmayalım gerek yok 😆

Arkadaşın dediği gibi ülkenin parası değersiz şuanki fiyatı Türkiye şartlarında uygun ozaman git yukarıda ülke yönetenlere söyle KDV, gümrük vergisi ve doları düşür 7,8 bine RTX 3080 alalım meydanı boş görmüş sallıyorsun 🤣🤣🤣

Arkadaşın dediği gibi ülkenin parası değersiz şuanki fiyatı Türkiye şartlarında uygun ozaman git yukarıda ülke yönetenlere söyle KDV, gümrük vergisi ve doları düşür 7,8 bine RTX 3080 alalım meydanı boş görmüş sallıyorsun 🤣🤣🤣
Asgarî ücretin 4250 olduğu ülkede ne 18 bin liralık ekran kartı "ucuz"dur ne de 8 bin olan bu kadar net. İndirim olsa da ucuz değil diyorum hâlâ anlamıyorsunuz 😃

Yeni konular

Geri
Yukarı