ASUS TUF RX 6900XT top Edition 18.999 TL!

3080 Ti ile karşılaştırırsın minimum bu kartı. Onun da fiyatı belli. Gayet iyi fiyat, TUF modeli de başarılı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RTX 3080 12 GB ile karşılaştırmasina bakin bende bu kart mevcut ve 18.300TL'ye satın aldım geçen ay yani bundan daha ucuza aldım ve sadece kas gücü ile karşılaştırma yapılmış DLSS ve RTX açılsa AMD tarafında ise RTX FSR açılsa AMD diye şey kalmıyor bayağı geride bırakiyor nivida zaten AMD'nin WattMan drop sorunları vs. gibi hataları saymıyorum bile.

Hocam AMD F/P NVIDIA tecrübesiyle öne çıkıyor ve piyasada uzun zamandır var ve DLSS ile iyi bir pazarlama başarısı yaptı yani galip AMD sürücüler düzeldikçe WattMan kolay kolay ortaya çıkmaz ve birçok çözüm yöntemi var o kadar da AMD'ye saydırılacak şey değil ve 8 GB VRAM günümüz için yetersiz 4K oyunculukta 2K da sizi taşır evet ama 4K girince işin rengi değişiyor DLSS demişsiniz hocam DLSS olsa ne yazar 4K ya VRAM yetmediği zaman adam kartın gücünü kullanmayı istemez mi ulan ben niye DLSS kullanmadan oynayamıyorum demez mi rica ediyorum mantık ve teknik verilere göre yaklaşın sizde bizim kafada düşünün.

Hocam AMD F/P NVIDIA tecrübesiyle öne çıkıyor ve piyasada uzun zamandır var ve DLSS ile iyi bir pazarlama başarısı yaptı yani galip AMD sürücüler düzeldikçe WattMan kolay kolay ortaya çıkmaz ve birçok çözüm yöntemi var o kadar da AMD'ye saydırılacak şey değil ve 8 GB VRAM günümüz için yetersiz 4K oyunculukta 2K da sizi taşır evet ama 4K girince işin rengi değişiyor DLSS demişsiniz hocam DLSS olsa ne yazar 4K ya VRAM yetmediği zaman adam kartın gücünü kullanmayı istemez mi ulan ben niye DLSS kullanmadan oynayamıyorum demez mi rica ediyorum mantık ve teknik verilere göre yaklaşın sizde bizim kafada düşünün.

Evet dedikleriniz çoguna katıliyorum 8 GB VRAM 4K için az hatta 2K da bile iyi değil ama RTX 3080 10GB ve 12 GB VRAM sahip digerleri 4K kartı değil 3070 3070 Ti vs.

İyi fiyat. Açıkçası bende AMD'nin ekran kartı tarafındaki çeşitli driver sorunları vs. sebebiyle ve NVIDIA'nın çeşitli teknolojilerini kullandığım için(filtreler vs.) Uzak durmuştum. Birkaç DLSS destekli Online oyun da oynuyordum. Ama eskisi kadar sorunlu değiller diye biliyorum. Muhtemelen alanı üzmez.

Evet dedikleriniz çoguna katıliyorum 8 GB VRAM 4K için az hatta 2K da bile iyi değil ama RTX 3080 10GB ve 12 GB VRAM sahip digerleri 4K kartı değil 3070 3070 Ti vs.

Bir gün param olursa almayacağım kartlar listesi: 3070,3070 Ti, 3080 ve 3080 Ti. Bu kartların önbellekleri 2K ve 4K ya yetmiyor. Diyelim ki ucu ucuna yetti. Peki ben arkada Google, Twitch, Discord, WhatsApp ve benzeri uygulamaları oyun ve program kasmadan kullanamayacak mıyım? NVIDIA 3070 ve 3080e 8-12 GB, AMD ise 1650 performansında karta 8 GB koymasıyla çok büyük saçmalıyor.

Bir gün param olursa almayacağım kartlar listesi: 3070,3070 Ti, 3080 ve 3080 Ti. Bu kartların önbellekleri 2K ve 4K ya yetmiyor.
Önbellekten kastın VRAM diye tahmin ediyorum. RTX 3070/Ti’daki 8GB VRAM’in 2K çözünürlükte yetmediği oyun yok, şu an yeterli ama 4K çözünürlükte sıkıntı yaşıyor. 3080 ve 3080 Ti 2K ve 4K için VRAM sıkıntısı söz konusu olamaz. Yetmiyor demek baya iddialı ve yanlış bir bilgi.

Bir gün param olursa almayacağım kartlar listesi: 3070,3070 Ti, 3080 ve 3080 Ti. Bu kartların önbellekleri 2K ve 4K ya yetmiyor. Diyelim ki ucu ucuna yetti. Peki ben arkada Google, Twitch, Discord, WhatsApp ve benzeri uygulamaları oyun ve program kasmadan kullanamayacak mıyım? NVIDIA 3070 ve 3080e 8-12 GB, AMD ise 1650 performansında karta 8 GB koymasıyla çok büyük saçmalıyor.

RAM'le alakalı DC Google VRAM ne alaka :) karıştıriyorsun şu an yetmedigi yer yok ama VRAM az 8 ve 12 GB.

Yahu bir salın şu ortamı affedersin 6900 XT gibi bir kral var orada RTX, DLSS diyorsunuz. Geçenlerde burada RX 6800 yerine RTX 3060 almış birisi bile vardı o da aynılarını söylüyordu. Sen değildin değil mi?

6800 XT fiyatına 6900 XT var zaten :D
Aynen arkadaşlar bi' RTX 3080 için(o da güzel modeller için) en az 3500 TL verin RTX ve DLSS için. 6900 XT DLSS olsa bile 3080'i yeniyor hala neyin tartışmasını yapıyorsunuz? Hadi 3080 geçiyor diyelim, RSR'yi ve gecek diğer AMD teknolojilerini unutuyorsunuz. Bütçe varsa NVIDIA alınmalı da saçma olmuş. Ne yapalım 18k 6900 XT yerine 40K'lık 3090 mı alalım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı