ASUS TUF VG249Q 144Hz 1ms MPRT nedir, alınır mı?

Curved neden istemediğinizi merak ettim.
Monitörün ortasında oturmadığım için.
Hayır. TN olması gerekmez. LG 27GN850-B kullanıyorum ve 1ms GtG değerine sahip. O e-sporcuların muhtemelen monitörü GtG'dir. Ghosting yaşatacağını sanmam. Kullandığınız monitörün gecikmesi çok yüksek olduğu için yaşanıyordur.
Anladım, teşekkür ederim.
@Rodevish Bu monitörde MPRT modunu açtığınız zaman renkler bozulur.

FPS türü oyunlara hayatınızı görmüyorsanız 24GN600 veya 650 daha iyi olur.
FPS oyuncusuyum ve çoğunlukla zamanımı oyun ile geçiriyorum. Gecikmeye önem verdiğim için TN Panel almayı düşünmüştüm fakat oyun oynamadığım zamanlar renklerin kötü olmasını da istemem. Şu an 60 HZ 5 MS monitör ile oyun oynadığım için bazen adamları vururken vurduğumu sanıp öldüremiyorum ve çok tilt oluyorum. Eğer bu monitörü alacağım zaman MPRT modunu açınca oyun oynarken renkler TN gibi olacaksa sıkıntı değil fakat benim için asıl sorun monitör yüzünden adamı vurduğumu sanıp vuramadığım olacak mı? Modu kapatınca renkler düzelir zaten o dert değil. Bu sorunu yaşamayacaksam alacağım.

Eğer bu monitörü alacağım zaman MPRT modunu açınca oyun oynarken renkler TN gibi olacaksa sıkıntı değil fakat benim için asıl sorun monitör yüzünden adamı vurduğumu sanıp vuramadığım olacak mı?
Muhtemelen olacak. MPRT bu dediğin modeller için(TUF) inverse ghosting'e neden olacak ve berbat bir hal alacak.

24GN600/650 MPRT modu açılmadan sadece küçük bir OD ayarı ile 1.9ms verebiliyor. Bunu 1ms olarak kabul edebilirsin.

VX2458-C-mhd monitör hakkındada yorum almak isterim bilgili insan :D
Dell S2422HG gibi çok güçlü ve güncel alternatifi varken tercih etmezdim ama konu açmanızı öneririm. Kullanım amacınız monitör seçminizde daha etkili.

OverDrive OSD menüsünde genellikle OD olarak geçtiğinden doğru yazım OD denebilir.

Geri
Yukarı