ASUS VG249Q alınır mı?

Bütçe
1600-1900

Sadık Pala

Decapat
Öncelikle selamlar, yeni bir monitör almak istiyorum. ASUS VG249Q ile karşılaştım bu konu ile ilgili başka başlıklar girilmiş olsa da aklımda birkaç tane soru işareti kaldı. Bunlardan ilki bu monitörün (MPRT) olarak geçmesi, anladığım kadarıyla MPRT açılmadığı zaman gecikme süresi 4ms oluyormuş. Bu aradaki fark ciddi bir sorun yaşatır mı? İkinci olarak bu monitör 6 bit, 8 bit ile aralarında gözle fark edilecek derecede bir fark var mı? Varsa ne kadar önemli? (Oyun ve kodlama için kullanacağım.) Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selamlar, yeni bir monitör almak istiyorum. ASUS VG249Q ile karşılaştım bu konu ile ilgili başka başlıklar girilmiş olsa da aklımda birkaç tane soru işareti kaldı. Bunlardan ilki bu monitörün (MPRT) olarak geçmesi, anladığım kadarıyla MPRT açılmadığı zaman gecikme süresi 4ms oluyormuş. Bu aradaki fark ciddi bir sorun yaşatır mı? İkinci olarak bu monitör 6 bit, 8 bit ile aralarında gözle fark edilecek derecede bir fark var mı? Varsa ne kadar önemli? (oyun ve kodlama için kullanacağım.) Şimdiden teşekkür ediyorum.

MPRT aç zaten nie kapatalım ki açınca FreeSync kapatıyordur büyük ihtimal ondan olabilir. FPS rekabet oyunlarında FreeSync önerilmiyor zaten giriş geçikmesini artırıyor monitörün.

Bütçe aralığında 2-3 model dışında çoğu ürün MPRT modu açılmadan 4ms veriyor, problem yaratmaz.
6Bit + FRC, 6bit değildir. 8bit diyin şuna.

Ayrıca o ürünü önermem, Philips 272E2FA veya Dell S2422HG daha iyi olur.

MPRT aç zaten nie kapatalım ki açınca FreeSync kapatıyordur büyük ihtimal ondan olabilir. FPS rekabet oyunlarında FreeSync önerilmiyor zaten giriş geçikmesini artırıyor monitörün.

Rekabetçi oyunlar pek fazla oynamıyorum ama bu monitörde ELMB gibi bir şey varmış MPRT açmak için ve açılınca parlaklık azalıyor gibi bir olay vardı yanlış hatırlamıyorsam. Parlaklığın azalması fazla göze batar mı?

Bütçe aralığında 2-3 model dışında çoğu ürün MPRT modu açılmadan 4ms veriyor, problem yaratmaz.
6bit + frc, 6bit değildir. 8bit deyin şuna.

Ayrıca o ürünü önermem, Philips 272e2fa veya Dell S2422HG daha iyi olur.

Philips monitör 75Hz ve Dell monitör VA panel o yüzden kriterlerimin dışında kalıyor ama yine de teşekkür ederim.

Rekabetçi oyunlar pek fazla oynamıyorum ama bu monitörde ELMB gibi bir şey varmış MPRT açmak için ve açılınca parlaklık azalıyor gibi bir olay vardı yanlış hatırlamıyorsam. Parlaklığın azalması fazla göze batar mı?

Philips monitör 75Hz ve Dell monitör VA panel o yüzden kriterlerimin dışında kalıyor ama yine de teşekkür ederim.

Benim monitörde 1ms modunu açınca parlaklığı düşürüyor ama oyun modları ile görüntünüzü seçebiliyorsunuz ve benimki VA panel konstrat. ayarlarındanda yükseltiyorum ips monitörden farkı olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı