ASUS TUF VG249Q1R monitör nasıldır?

Bütçe
1600
Ben kullanıyorum hocam ASUS TUF Gaming VG249QR1 gayet memnunum başlarda memnuniyetsizliğim olmadı değil şöyle ki 165 Hz'de oyunlarda sıkıntı yokken masaüstünde ve tarayıcıda gezerken anlık belli bir hatta göz kırpma gibi bir şey oluyorrdu. 2 aydır çözememiştim o yüzden oyun oynamadığım zamanlarda 60 Hz'e alıyordum oyuna girerken 165 yapıyorrdum. Taa ki geçen hafta araştırırken EVGA'nın sitesinde bir tavsiye yazısını görene kadar GeForce 3D ayarlar kısmında güç tüketimi başlığını optimum performanstan maksimum performansa aldım. Artık 165Hz'de cillop gibi sıfır skıntı. Eksi olarak söyleyeceğim tek şey karanlık bir odada film izlerken siyah sahnelerde 3 4 yerden ışık sızması yapıyorr. Ancak sadece karanlıkta görebilirsin ki son teknoloji monitörlerin çoğunda var ve problem olarak da görülmüyor

Hocam teşekkür ederim bu akşam sipariş vereceğim yanına da şu mouseden alacağım sizce nasıldır

Ben bu monitörü 5 gündür kullanıyorum. Beraberinde gelen DP kablosuyla Sapphire Nitro+ Rx 580 kartıma bağladım. Ekran kartımın 2 DP çıkışında da garip garip hatalar alıyorum. Bilgisayarı kapatıyorum, ertesi gün açıyorum monitöre görüntü gelmiyor. Monitörün gücünü kesip tekrar bağlayınca görüntü geliyor. Ekran otomatik kapanmasından sonra mouse u oynatıyorum, Radeon yazılımında "Sistem bir bağlantı hatası algıladı ve istenen çözünürlük ve yenileme hızını ayarlayamıyor..." diyor ama normal çalışıyor. 2 gündür de çözünürlük otomatik kapanmadan sonra açılırken 1024x768' düşüyor kendisi. Bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Bu hatalar canımı sıktığı için elimde bulunan bir HDMI kablosuyla bağlantı yaptım. HDMI ile max. 144 HZ alabiliyoruz ama DP ile yaşadığım hatalar HDMI ile yaşanmadı.

Ayrıca monitörün renk ayarları berbat. Bütün modları kötü. Sarıları yeşilimsi bir sarı ve çok rahatsız edici. Tüm modlarda elle ayar yapmadan kullanmak benim için mümkün olmadı.

Belki işine yarayan olabilir, bu monitörde benim gözüme en güzel gelen ayarı şu şekilde yaptım:

Gamevisual: Sinema Modu
Parlaklık: % 100
Kontrast: % 80
Renk Sıcaklığı: Kullanıcı Modu (R:95, G:100, B: 100)
Renk Doygunluğu: 40
Cilt Tonu: Kırmızımsı

Monitör ince, çok hafif. Ölü piksel çıkmadı bende. Ekran kenarlarında, siyah sahnelerde belli olan ışık sızmaları mevcut.

Sonuç olarak DP ile aldığım hatalardan ve renk ayarlarından dolayı tavsiye etmiyorum.

Ben bu monitörü 5 gündür kullanıyorum. Beraberinde gelen DP kablosuyla Sapphire Nitro+ RX 580 kartıma bağladım. Ekran kartımın 2 DP çıkışında da garip garip hatalar alıyorum. Bilgisayarı kapatıyorum, ertesi gün açıyorum monitöre görüntü gelmiyor. Monitörün gücünü kesip tekrar bağlayınca görüntü geliyor. Ekran otomatik kapanmasından sonra mouse u oynatıyorum, Radeon yazılımında "sistem bir bağlantı hatası algıladı ve istenen çözünürlük ve yenileme hızını ayarlayamıyor..." Diyor ama normal çalışıyor. 2 gündür de çözünürlük otomatik kapanmadan sonra açılırken 1024X768' düşüyor kendisi. Bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Bu hatalar canımı sıktığı için elimde bulunan bir HDMI kablosuyla bağlantı yaptım. HDMI ile Max. 144 Hz alabiliyoruz ama DP ile yaşadığım hatalar HDMI ile yaşanmadı.

Ayrıca monitörün renk ayarları berbat. Bütün modları kötü. Sarıları yeşilimsi bir sarı ve çok rahatsız edici. Tüm modlarda elle ayar yapmadan kullanmak benim için mümkün olmadı.

Belki işine yarayan olabilir, bu monitörde benim gözüme en güzel gelen ayarı şu şekilde yaptım:

Gamevisual: Sinema modu.
Parlaklık: % 100.
Kontrast: % 80.
Renk sıcaklığı: Kullanıcı modu (r: 95, g: 100, b: 100)
Renk doygunluğu: 40.
Cilt tonu: Kırmızımsı.

Monitör ince, çok hafif. Ölü piksel çıkmadı bende. Ekran kenarlarında, siyah sahnelerde belli olan ışık sızmaları mevcut.

Sonuç olarak DP ile aldığım hatalardan ve renk ayarlarından dolayı tavsiye etmiyorum.

Dün sipariş verdim hocam yorumları falan okudum çok güzel monitör diyorlar MediaMarkt'ın kendi sitesinden aldım memnun kalmazsam iade ederim bakalım sıkıntı çıkacak mı siz nereden almıştınız?

Dün sipariş verdim hocam yorumları falan okudum çok güzel monitör diyorlar MediaMarkt'ın kendi sitesinden aldım memnun kalmazsam iade ederim bakalım sıkıntı çıkacak mı siz nereden almıştınız?
Arkadaşı bilmiyorum ama ben incehesaptan aldım. Monitörü açınca ekrana görüntü gelmesi nisbeten biraz geç olabiliyor ama ben arkadaş gibi problem yaşamadım. Sistemimde 500 gb ssd var o yüzden hızlı açılıyor şifre girme ekranına geliyor hemen monitöre görüntü sonra geliyor :)

hocam siz de mi indirimdeyken aldınız
Hocam benim siparişi kargoya vermişler Gmail'den mesaj geldi ama telefona takip kodu gelmedi neden acaba?
Takip kodu bana da gelmedi. Sitesinden Siparişlerim bölümünden sipariş numarasını kopyalayıp, sipariş takibine yapıştırıp bakabiliyorsunuz. Kargoya verildikten 1 gün sonra sorunsuz teslim aldım.

Takip kodu bana da gelmedi. Sitesinden siparişlerim bölümünden sipariş numarasını kopyalayıp, sipariş takibine yapıştırıp bakabiliyorsunuz. Kargoya verildikten 1 gün sonra sorunsuz teslim aldım.

Sipariş takibine bakınca sipariş hazırlanıyor yazıyor. Ama bana Gmail'den siparişiniz kargoya verildi diye mesaj geldi. Hangisi gerçek bilemedim.

Geri
Yukarı