ASUS TUF VG24vq ölü piksel tespiti

shakur558

Decapat
Herkese merhaba, geçenlerde ASUS TUF VG24vq model Curved monitör satın aldım. Herhangi bir sıkıntı görmedim gibi ama panel arkasında toz zerreciği gibi bir leke var gibi ne olduğunu çözemedim. Resimleri ekliyorum. Yakınlaştırıp çekince pikseller temiz gibi görünüyor. Normalde sadece beyaz zeminde fark ediyorum o da iğne ucu kadar farklı açılardan bakınca kayboluyor. Sizce ölü piksel mi var ve bunun için iade değişim istenmeli mi?

IMG_4875.JPG
IMG_4878.PNG
IMG_4928.JPG
IMG_E4882.JPG
XQAB0928.JPG

Dediğiniz gibi çok ufaksa birşey olmaz. Zaten çoğu monitörde olabilecek şeyler bunlar. Bildiğim iade için 3 ölü piksel gerekiyor çok emin değilim ama.

Dediğiniz gibi çok ufaksa birşey olmaz. Zaten çoğu monitörde olabilecek şeyler bunlar. Bildiğim iade için 3 ölü piksel gerekiyor çok emin değilim ama.
İnternet üzerinden aldım o yüzden 14 gün içerisinde kanunen cayma hakkı var. Yani malın sorunlu çıkmasına bile gerek yok ama uğraşmaya değer mi dış köşede bir yerde duruyor sadece yerini bildiğimden bazen o tarafa bakınca neredeydi bu diye aradığım oluyor o kadar belli değil ama ölü piksel mi değil mi çok anlayamadım öyle gibi de durmuyor.

Pixelhealer programıyla düzeltme ihtimali var ama tercih sizin.

Not: Bu programı daha önce kullanmadım, nasıl kullanılacağını ve ne gibi sonuçları olacağını bilmiyorum. En iyisi iade etmek galiba.

Cevaplar için öncelikle teşekkür ederim. Resimleri baya yakınlaştırıp çektiğimden daha dikkat çekici görünüyor. Normal kullanımda sadece web browser açıkken arkada beyaz bir zemin var ise fark edebiliyorum. Minik bir toz zerresi gibi o da yani bazen dibine girip neredeydi diye aradığım oluyor. Satıcıyla iletişime geçtim resimleri gönderdim. Şimdi bir korkumda böylesine rahatsız etmeyen bir kullanım varken bu monitörün yerine ölü pikseli olan hatta 2-3 adet olan gelirse bir de öyle uğraşacağım.
Hafif bile olsa dikkat çekiyor. İade edin derim.
Peki sizce bu bir ölü piksel midir ?
Mağazayla iletişime geçtim resimleri göndererek kendileri değişim talebi oluşturmamı istediler. Teşekkür ederim konu çözüldü yapılabilir.
Pixelhealer programıyla düzeltme ihtimali var ama tercih sizin.

Not: Bu programı daha önce kullanmadım, nasıl kullanılacağını ve ne gibi sonuçları olacağını bilmiyorum. En iyisi iade etmek galiba.

Ürünü iade ettim yenisi geldi bu sefer onunda sağ tarafında aynısı mevcut. Sanırım kronik bir sorun bu modelde. Ayrıca insan ten renkleri sarımsı ve yeşilimsi karışımı pembe bulutlanmalı garip bir renk karışması var. Bu da iade edilecek büyük ihtimal. Hoparlörü de daha az ses veriyor. Resmen şanssızlık. Bir daha da aynı satıcıdan almam heralde.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı