ASUS TUF VG24VQE monitörde siyah renklerde ghosting oluyor

Ferhat D

Hectopat

Linkte belirttiğim monitörü yaklaşık 17 gündür kullanıyorum.
Monitörde özellikle siyahlarda ghosting problemi var arkadaşlar.
Siyahlarda ama siyahtan kastım harbi siyah, kapkara yerlerde çok ghosting oluyor ve Ghosting'in ne olduğunu bilmeseniz bile bu ne ya diyecek kadar ghosting mevcut.

Diğer renklerde bir problem yok fakat siyahlarda dediğim gibi ghosting çok fazla.

Bu monitörü almayı düşünen arkadaşlar için yazılmıştır. Umarım yardımı olur.

Linkte belirttiğim monitörü yaklaşık 17 gündür kullanıyorum.
Monitörde özellikle siyahlarda ghosting problemi var arkadaşlar.
Siyahlarda ama siyahtan kastım harbi siyah, kapkara yerlerde çok ghosting oluyor ve Ghosting'in ne olduğunu bilmeseniz bile bu ne ya diyecek kadar ghosting mevcut.

Diğer renklerde bir problem yok fakat siyahlarda dediğim gibi ghosting çok fazla.

Bu monitörü almayı düşünen arkadaşlar için yazılmıştır. Umarım yardımı olur.

VA panallerin çoğunda mevcut. Bazı VA'larda olmadığını söylüyorlar ama benim kendi gözlemlerime göre daha VA olup ghosting yapmayan görmedim kendi gözümle. Elbet YouTube üzerinde vs vardır ghosting yapmayan VA. Benim MSI Optix G27CQ4 monitördede var. FPS tarzı oyunlar için önermem.

VA panallerin çoğunda mevcut. Bazı VA'larda olmadığını söylüyorlar ama benim kendi gözlemlerime göre daha VA olup ghosting yapmayan görmedim kendi gözümle. Elbet YouTube üzerinde vs vardır ghosting yapmayan VA. Benim MSI Optix G27CQ4 monitördede var. FPS tarzı oyunlar için önermem.

Vallahi tek çözüm kafaya takmamak. Ben FPS oyunu oynarken Shadow Boost özelliğini Full ayara getiriyorum o şekilde azalıyor ama asla 0 olmayacak.

6 aydır kullanıyorum daha ghosting sorunu yaşamayan bir ben varım galiba VA panel

Siyah ekranda derken tam olarak nasıl? Ekran komple siyah iken mi yoksa örneğin oyunda karakterin üzerinde siyah kıyafetler varken mi? Veya siyah herhangi bir obje önünde fareyi hareket ettirince sadece o objede mi ghosting oluyor?

Siyah ekranda derken tam olarak nasıl? Ekran komple siyah iken mi yoksa örneğin oyunda karakterin üzerinde siyah kıyafetler varken mi? Veya siyah herhangi bir obje önünde fareyi hareket ettirince sadece o objede mi ghosting oluyor?
küçük siyah ekran gibi şeylerde İphone kısmındaki o tüm siyahlarda ghosting aşşırı derecede yüksek modlar bile işe yaramıyor bunlarda
Desktop Screenshot 2023.01.07 - 21.11.12.30.png

Ghosting berbat bir şey arkadaşlar. Uzun bir süre VA panel kullandım ve tabii ki ghosting sorunu mevcuttu. İlk başta gözüm alışır dedim ki alıştı bu şekilde monitörü kullanmaya devam ettim. Yakın zamanda SS İPS bir monitöre geçiş yaptım ve şoke oldum. Hızlı bir yapısı olan online oyunların çoğunda karşımdaki düşmanlar hareket ettiğinde resmen kör oluyormuşum. Düşük bütçede VA pişmanlıktır.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı