ASUS TUF VG259QM Ghosting var

Oddor00

Hectopat
Merhaba başlıktaki marka model bir monitör aldım ELMB açık durumda hız aşırtma kapalı halde 270 Hz'de ghosting. Testte videoya alıp yavaşlatıp ekran görüntüsü aldığım ve kamerayla çektiğim bir fotoğrafı ekliyorum. Sizce sorun var mı? Monitör olayından anlamıyorum pek ben. (ilk görsel videodan ikincisi akarken çektiğim fotoğraf)

FAB1A6DA-7358-48C1-8624-157F6C06765D.png
02062466-F8FF-4B28-BA95-AF58EFB170B6.jpeg

Fotoğraflara bakarak konuşuyorum, bu kadar iz her monitörde olur. Açıkçası ben belirgin bir ghosting falan göremedim resimlerde. Arkasında fark edilir bir siyah hale bırakması lazım ghosting var diyebilmemiz için.

Bununla birlikte bir de 75 hzlik ikinci bir monitör aldım Samsung LD24R35AfHUXUF model onu görünce haklısınız dedim onun da görselini bırakıyorum. Sizce değişim gerektirecek bir durum var mı iki cihazda da

bu arada bu ekran görüntüsü mi yoksa telefonla çekilmiş bir görsel mi o kadar net ki

Dosya Ekleri

• 5A04984E-2F02-4804-A103-49F1D777BC59.jpeg
    5A04984E-2F02-4804-A103-49F1D777BC59.jpeg
    208,3 KB · Görüntüleme: 104
Ekran görüntüsüyle ghosting anlaşılmaz hocam. Anca akan görüntüde insan gözüyle fark edilir. Gayet çöp panellerle de bu seviye bir görüntü alınabilir.
Siz ilk yorumunuzda resimlerde görülmüyor demiştiniz. Bu fotografa göre ölçülmez ancak ufak bir bilgi verebilir. Buradan çözümlemek çok zor ancak monitör sahibi ghosting videoları izleyerek anlayabilir veya oyunlarda bunu deneyimleyebilir.

Bununla birlikte bir de 75 hzlik ikinci bir monitör aldım Samsung LD24R35AfHUXUF model onu görünce haklısınız dedim onun da görselini bırakıyorum. Sizce değişim gerektirecek bir durum var mı iki cihazda da

bu arada bu ekran görüntüsü mi yoksa telefonla çekilmiş bir görsel mi o kadar net ki
Ama bu olmaz. Telefonla resim çekiyorsunuz sanırım. Bu şekilde anlayamazsınız. Kameranın kalitesine göre değişim gösterir bu resimler:))

Siz ilk yorumunuzda resimlerde görülmüyor demiştiniz. Bu fotografa göre ölçülmez ancak ufak bir bilgi verebilir. Buradan çözümlemek çok zor ancak monitör sahibi ghosting videoları izleyerek anlayabilir veya oyunlarda bunu deneyimleyebilir.

Doğru ancak tespiti için arkadaşın attığı gibi fotoğraf çekmek gerekiyor. Telefonla yüksek FPS'li video çekip oradan bir kare alarak en temiz şekilde anlaşılabilir. Mesela ikinci Samsung monitörde belirgin bir ghosting var. Fakat ikinci monitör tahminen yayıncılık için alınmış o açıdan sorun olmaz.

Geri
Yukarı